Flick otrzymał od Rummenigge „pióro do podpisywania dokumentów”

Bayern Monachium nie zwalnia tempa w rundzie wiosennej! Tym razem klub ze stolicy Bawarii mierzył się na wyjeździe z ekipą londyńskiej Chelsea.

Mistrzowie Niemiec w pierwszej połowie co prawda zmarnowali kilka dogodnych sytuacji, lecz w drugich 45 minutach „Bawarczycy” wykorzystali większość swoich okazji i zasłużenie zwyciężyli w Londynie 3:0. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Serge Gnabry (dwukrotnie) oraz niezawodny Robert Lewandowski.

Tradycyjnie już po meczu wyjazdowym, w hotelowej restauracji, gdzie zatrzymali się monachijczycy, swoją przemową wygłosił Karl-Heinz Rummenigge. Prezes FCB pochwalił Flicka oraz wręczył mu bardzo ciekawy prezent – pióro do „podpisywania dokumentów”.

Mieliśmy wczoraj urodziny. Nasz trener skończył 55 lat. To dobry wiek. Wznieśliśmy wczoraj za niego toast, ale mimo to nadal chciałem dla niego małego prezentu dziś wieczorem powiedział Rummenigge.

− Drogi Hansi, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, samych sukcesów! Dla tych, którzy nie wiedzą co jest w środku czerwonego opakowania: to pióro. W Bayernie czasami podpisujemy też dokumenty piórem. Życzę Ci wszystkiego najlepszego! Wykonuj dalej dobrą pracę. Zostań tym, kim nadal jesteś. Jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni ze stylu gry prezentowanego przez zespół, jak i również wyników i gry drużyny – mówił dalej.

Karl-Heinz Rummenigge nie szczędził również pochwał pod adresem piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec, którzy przypomnijmy w rundzie wiosennej wygrali 7 z 8 spotkań (remis z RB Lipsk). Niemiec jest zdania, że taki charakter „Bawarczyków” może zanieść ich bardzo daleko.

− Drodzy piłkarze FCB, musicie utrzymać swoją koncentrację, waszą wolę walki, aby osiągnąć nasze cele. Macie fantastyczny charakter, dziś to ponownie ujrzeliśmy. Myślę, że ten fantastyczny charakter poniesie Was daleko, jeśli nadal będziecie grać z taką pasją – podsumował prezes Bayernu.

Źródło: Bavarianfootballworks.com