DieRoten.pl
Reklama

Flick: Oczekuję, że zdobędziemy mistrzostwo

fot.
Reklama

Niestety, ale w ubiegłą sobotę klub ze stolicy Bawarii nie przypieczętował dziewiątego tytułu mistrzowskiego z rzędu, jako że monachijczycy polegli z FSV Mainz.

Bayern rozegrał słabe 90 minut i poległ 2:1. Jedynego gola dla FCB w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył Robert Lewandowski, który w dalszym ciągu poluje na rekord legendarnego Gerda Muellera (40 bramek w sezonie).

Tuż po meczu z Mainz, na temat porażki i straconej szansy na zdobycie tego dnia mistrzostwa Niemiec, wypowiedział się trener Hansi Flick. 56-latek odniósł się do również do kilku innych tematów jak na przykład występ Tanguya Nianzou oraz Roberta Lewandowskiego.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener bawarskiego klubu po sobotnim meczu z M05, to poniżej znajdziecie więcej fragmentów jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Hansi Flick na temat:

…porażki i straconej szansy na mistrzostwo (tego dnia):

„…Muszę najpierw przetrawić tę dzisiejszą porażkę. Wciąż mamy trzy mecze, potrzebujemy zwycięstwa. Oczekuję, że ostatecznie tego dokonamy.”

…występu Tanguya Nianzou:

„…Miał bardzo trudny czas z powodu dwóch kontuzji. Dziś był jednak bardzo pewny. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi z jego powodu.”

…zespołu:

„…Wszyscy wiemy, że drużyna często pokazywała swoją jakość, coś takiego się zdarza. Szkoda, że nie udało nam się dziś zrobić tego kroku po mistrzostwo. Ale trzeba zrozumieć, że drużyna jest zmęczona.”

…dyspozycji FCB:

„…Dzisiaj byliśmy zbyt nieszkodliwi względem naszych rywali. Po przerwie co prawda radziliśmy sobie już lepiej, ale mimo wszystko, to było za mało.”

…powrotu Roberta Lewandowskiego:

„…Zaprezentował się całkiem normalnie. Podobnie jak cała drużyna nie wyróżniał się w dzisiejszym meczu.”

…nastawienia FCB:

„…Chcemy wygrywać każdy nasz mecz, z takim samym nastawieniem podeszliśmy do dzisiejszego spotkania. Niestety, trzeba zaakceptować tę porażkę. Nie przyłożyliśmy się do naszej gry.”

…pierwszej połowy meczu:

„…Przede wszystkim trzeba pogratulować Mainz. Spisywali się bardzo dobrze, stali bardzo zwarcie i znakomicie bronili dostępu do swojej bramki. W pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak sobie wyobrażaliśmy, to nie była dobra gra.”

…drugiej połowy meczu:

„…W drugiej części spotkania lepiej weszliśmy w mecz. Musimy po prostu zostawić tę porażkę za sobą, drużyna ma jeszcze wiele minut w nogach. Po prostu nie byliśmy dziś wystarczająco skuteczni.”

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...