Finał Audi Cup: FC Bayern po rzutach karnych pokonuje Man Utd!

Turniej Audi Cup padł łupem gospodarzy tych rozgrywek Bayernu Monachium! Bawarczycy w finale pokonali Manchester United po rzutach karnych 7:6, a stało się tak, bowiem w regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki.
Pomimo tego, że dzień wcześniej Bawarczycy w meczu z AC Milan zaprezentowali się bardzo dobrze, trener FCB Louis van Gaal postanowił dokonać kilku znaczących zmian. Szansę gry od pierwszych minut dostali Martin Demichelis, Breno, Anatolij Tymoszczuk, Alex Baumjohann i Bastian Schweinsteiger.

Monachijczycy nadal nie mogli skorzystać z kontuzjowanych lub chorych Francka Riberyego, Luci Toniego, Ivicy Olica i Miro Klose. Dlatego też obok Mario Gomeza zagrał w ataku Thomas Muller. Okazję na wykazanie się dostał także Michael Rensing, który między stanął słupkami zastępując Hansa Joerga Butta.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Bawarczycy starali się rozgrywać piłkę, jednak zasieki Manchesteru United sprawiły, iż stwarzanie sytuacji bramkowych było bardzo ciężkie. Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 18. minucie, kiedy to świetnym podaniem Gomeza obsłużył Mark van Bommel, jednak reprezentant Niemiec trafił tylko w poprzeczkę.

10 minut później doskonałą sytuacją zmarnował Muller. Zawodnik Bayernu otrzymał piękne podanie od Baumjohanna, jednak futbolówką po jego strzale wpadła wprost w ręce Edwina van der Sara. Swojego szczęścia strzałem z dystansu próbował także Schweini (35.), ale bramkarski weteran w bramce Man Utd nie dał się zaskoczyć.

Pierwszą okazję goście stworzyli w końcówce spotkania, ale mogła się zakończyć pięknym golem. Zamieszanie w polu karnym Bayernu wykorzystał Dimitar Berbatov, który doszedł do piłki i strzałem z przewrotki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Rensinga (39.). Przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie do dogodnej sytuacji po zagraniu Tymoszczuka doszedł Gomeza, ale i tym razem były snajper VfB Stuttgart nie popisał się skutecznością.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Hamit Altintop, który zmienił Van Bommela. Pierwszą okazję miało MU, jednak Berbatov po zagraniu Giggsa nie trafił w bramkę. Sytuację sam na sam zmarnował Michael Owen, który przegrał pojedynek z Rense.

Van Gaal zauważył, że wczorajsze spotkanie z Milanem kosztowało trochę sił jego podopiecznych i zdecydował się wpuścić za jednym razem na boisko pięciu nowych piłkarzy tj. Andreasa Goerlitza, Daniela van Buytena, Holgera Badstubera, Danijela Pranjica i Jose Ernesto Sosę,  a kilka chwil później na placu gry pojawili się również Andreas Ottl i Saer Sene.

Widać było, że mimo świeżej krwi widoczny wpływ na przebieg meczu miały wczorajsze spotkania i obie drużyny nie forsowały tempa, chcąc dograć spotkanie do końca. I tak też się stało, a zatem o zwycięstwie w Audi Cup miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowali Bawarczycy, którzy po trafieniu Van Buytena mogli cieszyć się z nowego trofeum.

FC Bayern - Manchester United 7:6 w karnych (0:0)

FC Bayern: Rensing - Lahm (62. Görlitz), Demichelis (62. Van Buyten), Breno (62. Badstuber), Braafheid - Van Bommel, Tymoshchuk (77. Ottl), Baumjohann, Schweinsteiger (62. Pranjic) Müller (77. Sene), Gomez (62. Sosa)

Rezerwa: Butt

Manchester United: Van der Sar - Fletcher, Ferdinand (69. Cathcart), Evans, Evra - Gibson (63. Valencia), Scholes, Giggs , Nani - Berbatov (78. Anderson), Owen (78. Rooney)

Sędzia: Dr. Felix Brych (München)
Widzów: 69.000
Rzuty karne: 0:1 Giggs, 1:1 Baumjohann, 1:2 Anderson, 2:2 Braafheid, 2:3 Nani, 3:3 Altintop, Evra verschießt, Pranjic verschießt, 3:4 Rooney, Sosa 4:4, Fletcher 4:5, Ottl 5:5, Scholes 5:6, Badstuber 6:6, Evans verschießt, 7:6 Van Buyten