Festiwal bramek w Amberg

Kiedy menadżer Bayernu Uli Hoeneß na początku lutego podczas domowego meczu ligowego przeciw Werder Bremen podał do wiadomości, że Fanklub Nabburg otrzymał dopłatę na tegoroczny "Mecz marzeń" można było słyszeć okrzyki radości w całym Górnym Palatynacie. W niedzielę w końcu do tego doszło. 14 000 widzów przybyło na Amberger Stadion by zobaczyć na żywo Bayern Monachium. I na pewno nie żałowali przyjścia. Drużyna Jürgena Klinsmanna wygrała 11:1 (5:1) z Fanklubem, który swoich piłkarzy miał z okręgów, Landów i Oberligi i tym samym był to trzeci mecz testowy przygotowujący do nadchodzącego sezonu.

Lell rozpoczyna korowód bramek

Christian Lell był tym, który w 5 minucie rozpoczął korowód bramek. Deniz Yilmaz po dziesięciu minutach podwyższył wynik na 2:0. Później Bayern nie wykorzystał kilku dobrych szans na bramkę i w 26 minucie 35-latek Alexander Götz zmniejszył prowadzenie Bawarczyków na 2:1. Był to jedyny gol naszych przeciwników, którzy tego popołudnia wystawili do składu dwudziestu zawodników.

Do przerwy bramki strzelili jeszcze Mark van Bommel (38.), Martin Demichelis (42.) i Joseph Ngwenya (43.) co sprawiło, że wynik pozostał wyraźny. Kolejnym bramkom zapobiegał dobry bramkarz Nabburgeru, Stefan Wiederer.

Kroos najlepszym strzelcem

Po przerwie strzały na bramkę trwały dalej. W nich udział brali Hamit Altintop (8:1, 62.) i Lukas Podolski (11:1, 86.). W 60. minucie Bastianowi Schweinsteigerowi nie powiodło się strzelenie rzutu karnego do bramki nowego bramkarza Floriana Frischholza. Ta sytuacja nie załamała jednak 14 tysięcy fanów dalej dopingujących i krzyczących coraz głośniej: „Schweniiie" i „Poldiiie".

O pierwsze bramki po zmianie stron i zmianach personalnych, których łącznie Klinsmann dokonał pięć zadbał Toni Kroos. 18-latek podwyższył wynik na 7:1 (52., 58.) i w 68. minucie do swojego onta dodał jeszcze jedną bramkę na 9:1. Tym samym został najlepszym strzelcem tego popołudnia. Gola na 10:1 zdobył Demichelis, a ostatnią bramke cztery minuty przed zakończeniem spotkania strzelił Lukas Podolski.

Fanklub Nabburg - FC Bayern (1:5) 1:11

FC Bayern: Rensing (46. Kraft) - Lucio, Van Buyten, Demichelis - Sagnol (46. Altintop), Van Bommel (46. Schweinsteiger), Ottl, Lell (46. Ekici) - Yilmaz (46. Podolski), Ngwenya, Kroos

Widzów: 14 000

Bramki: 0:1 Lell (5.), 0:2 Yilmaz (15.), 1:2 Götz (26.), 1:3 Van Bommel (38.), 1:4 Demichelis (42.), 1:5 Ngwenya (43.), 1:6 Kroos (52.), 1:7 Kroos (58.), 1:8 Altintop (62.), 1:9 Kroos (68.), 1:10 Demichelis (78.), 1:11 Podolski (86.)

źródło: fcbayern.de