FCB II, FCB U17 & U19 nie zwalniają tempa!

Kolejne zespoły Bayernu mają za sobą mecze ligowe. Drużyny Bayernu U23, U19 oraz U17 odniosły zwycięstwa i nie zwalniają tempa w swoich rozgrywkach.

Piękny dzień dla akademii Bayernu. Wszystkie trzy zespoły wygrały swoje mecze, ale po kolei...

Bayern II:

''I nie zmienia się nic...'' − rapował swego czasu Peja. Kto by pomyślał, że miał na myśli rezerwy Bayernu w obecnym sezonie? Piaty mecz, piąte zwycięstwo i awans na pozycję lidera. Holger Seitz ma ogromne powody do zadowolenia.

Bayern zagrał ponownie systemem 4-2-3-1 i widać, że z podwójną szóstką zespól czuje się najlepiej. Zaisera zastąpił Adrian Fein i wydaje się, że to on będzie już podstawowym wyborem trenera w następnych meczach.

Po raz drugi z rzędu 90 minut rozegrał Lukas Mai i grał bardzo pewnie, po kontuzji nie ma śladu. Do pełni zdrowia wrócił także Maxime Awoudja, choć w Pipinsried jeszcze nie zagrał, bo Nico Kovac powołał go na towarzyski mecz z HSV.

Spotkanie zaczęło się od ataków gości, już w 5. minucie prawy obrońca Tuerkkalesi był blisko zdobycia bramki. W 14. minucie swojego drugiego gola w sezonie zdobył Alexander Nollenberger. Mimo iż Bayern kontrolował grę i naturalnie prezentował więcej jakości to dwie dogodne szanse zmarnowali gospodarze – dwukrotnie świetnie interweniował Fruechtl. Krótko po przerwie wynik na 2-0 podwyższył Meritan Shabani i praktycznie zabił emocje do samej końcówki. Dopiero w ostatnich 10 minutach obudziło się Pipinsried i dwukrotnie było blisko zdobycia bramki kontaktowej. Najpierw piłka zatrzymała się na słupku, a potem kolejny raz świetnie zachował się Fruechtl. Bramka, dość kuriozalna dla gospodarzy padła w 87. minucie, kiedy to Feldhahn nie porozumiał się co do zamiarów z golkiperem FCB i niechcący strzelił do własnej bramki. Gospodarze byli jednak bardzo gościnni, najpierw czerwoną kartkę dostał Riccardo Basta, notabene były gracz rezerw Bayernu, a potem wynik na 3-1 ustalił pakując piłkę do własnej bramki obrońca Burkhard.

− Od pierwszej do ostatniej minuty był to dobry występ mojego zespołu. Musieliśmy dać z siebie wszystko, żeby wygrać. Szwankowała jedynie nasza skuteczność, musimy nad nią bardziej popracować. Pipinsried było bardzo dobrze przygotowane i się nie poddawało. Naturalnie jesteśmy bardzo szczęśliwi z piątego wygranego meczu − powiedział Holger Seitz.

FC Pipinsried 1:3 (0:1) FC Bayern II

Bramki: 0:1 Nollenberger (14'), 0:2 Shabani (47'), 1:2 Feldhahn (87'), 1:3 Burkhard (90')

Bayern II: Fruechtl – Tuerkkalesi (40' Yilmaz), Feldhahn, Mai, Meier – Welzmueller, Fein (67' Will) – Jeong (87' Evina), Shabani, Nollenberger – Wriedt

Bayern U19:

W A-Bundeslidze Bayern wygrał z Ingolstadt 3-1, choć długo bił głową w mur, a przez chwilę nawet przegrywał. Sebastian Hoeness trochę przeszarżował z wyjściowym składem. Zostawił na ławce Rauscha, Poznanskiego, Zyllę i Daniliuca. Z racji tego, że Zirkzee jest zawieszony i pojechał z seniorami do Hamburga wydawało się że od pierwszych minut zagra Hollerbach, ale jego też Hoeness przytrzymał na ławce. I nie opłaciło się to zagranie w pierwszej połowie, bo Bayern wyglądał źle. Miał zaledwie dwie dogodne okazje, a i tak Richards i Herrmann fatalnie przestrzelili. Nic się nie kleiło. Dopiero bramka Ingolstadt po błędzie Pudicia chwilę po rozpoczęciu drugiej polowy wywołała mocną reakcję trenera. W 60. minucie na boisko weszli Hollerbachch i Daniliuc, a chwilę po nich Marcel Zylla. Opłaciło się jak najbardziej. Już w 67. minucie po asyście Polaka wyrównał Hollerbach, a kilka minut później na prowadzenie wyprowadził Daniliuc po asyście Batisty. Na 3:1 wynik ustalił Louis Poznanski, który na boisku zameldował się niecałe 5 minut wcześniej.

Wynik oczywiście cieszy, ale mam nadzieję że Hoeness nie będzie już tak eksperymentował, bo się to nie zdaje egzaminu. Oczywiście inaczej by to wyglądało gdyby był Zirkzee i chory Andersson.

− To była ciężka, oczekiwana walka z beniaminkiem. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam odwrócić mecz mimo przegrywania. W pierwszej połowie brakowało nam zgrabności w ataku. Mimo stanu 0-1 zachowaliśmy jednak spokój. Wiedzieliśmy, że mamy silną ławkę i dzięki niej możemy wygrać mecz. Teraz czas na regenerację, w sobotę kolejny mecz − mówił po meczu Sebastian Hoeness.

Bayern U19 3:1 (0:1) Ingolstadt U19

Bramki: 0:1 Kraus (51'), 1:1 Hollerbach (67'), 2:1 Daniliuc (70'), 3:1 Poznanski (90')

Bayern U19: Wagner – Kehl, Richards (60' Daniliuc), Stanisic, Lungwitz – Jelisic, Stiller, Pudic – Herrmann (65' Zylla), Butler (60' Hollerbach), Batista Meier (87' Poznanski)

Bayern U17:

Swój drugi mecz z rzędu wygrała także drużyna U17, która mierzyła się z Unterhaching, ale co to był za mecz. Spotkanie przeniesiono na stadion Altpark, gdzie na co dzień grają seniorzy Unterhaching. Na mecz przyszło niespotykane w tej fazie rozgrywek 850 widzów. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale potem zaczął się prawdziwy cyrk. Najpierw kontuzji doznał podstawowy bramkarz Haching, a w 40. minucie czerwoną kartkę otrzymał rezerwowy golkiper. Wobec tego między słupki musiał wejść zawodnik z pola, defensywny pomocnik Yigit Kaygisiz.

Bayern po stracie bramki ruszył do przodu, miał znacznie więcej z gry, ale na tym się kończyło. Po czerwonej kartce dla bramkarza doskonały strzał Torbena Rheina obronił Kaygisiz. Po przerwie maszyna ruszyła. Najpierw Rhein, a kilkanaście minut później Sieghart wyprowadzili Bayern na prowadzenie. Wydawało się, że nic już nie może zagrozić "Die Roten", a tu niespodzianka. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Lawrence'a. Swój kunszt pokazał jednak Manuel Kainz i trzy punkty pojechały do Monachium.

Miroslav Klose, trener Bayernu zmienił ustawienie z 4-1-4-1 na 3-1-4-2. Widać, ze próbuje czegoś nowego, uczy się i szuka najbardziej odpowiedniego ustawienia.

− Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem, to był szalony mecz. Nie możemy być jednak zadowoleni z naszego występu. Tylko reagowaliśmy, ale nie działaliśmy. W sobotę czeka nas kolejny ciężki przeciwnik z Norymbergi − powiedział po meczu Miro Klose.

SpVgg Unterhaching U17 1:2 (1:0) Bayern U17

Bramki: 1:0 Bacher (6'), 1:1 Rhein (48'), 1:2 Sieghart (59')

Bayern U17: Kainz – Lawrence, Oberleitner, Hofmann – Fust – Mosandl, Skodic (57' Herold), Rhein, Guenther (57' Halbich) – Porta (71' Ignjatic), Sieghart

Rezerwy następny mecz rozegrają we wtorek 21 sierpnia u siebie z rezerwami Norymbergii , U19 w najbliższa sobotę we Frankfurcie z FSV, a U17 też w sobotę z rówieśnikami z Norymbergii.