FCB Frauen z kolejnym zwycięstwem

Jeśli mowa o drugiej części sezonu 2023/2024, to w przypadku żeńskiej drużyny Bayernu Monachium mówimy już o kilku spotkaniach.

FC Bayern Frauen 2:0 (0:0) SGS Essen

Po niedawnych zwycięstwach na krajowym podwórku, w ubiegły weekend monachijki rozegrały kolejne starcie ligowe – tym razem rywalem Klary Buehl i spółki była drużyna SGS Essen.

Jak można było się spodziewać, mistrzynie Niemiec nie dały za wygraną i odniosły zasłużone zwycięstwo 2:0, choć na obie bramki FCB Frauen kibice musieli czekać do drugiej połowy – na listę strzelczyń wpisały się Glodis Viggosdottir oraz Jovana Damnjanovic.

− W połowie spotkania rozmawialiśmy o tym, że każda z nas
musi poprawić swoją grę, ponieważ przegrywaliśmy zbyt wiele pojedynków i nie
byłyśmy w stanie utrzymać się przy piłce. Ważne było jednak to, że dzięki
pewności wygraliśmy mecz – powiedziała po meczu bramkarka Mala Grohs.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli żeńskiej Bundesligi, to piłkarki Bayernu po rozegraniu 14 kolejek zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 36 punktów i przewagą jednego oczka nad Wolfsburgiem – na wynik ten przełożyło się 11 zwycięstw, 3 remisy oraz bilans bramkowy 31:4.

FC Bayern Frauen:

Grohs – Naschenweng, Sembrant, Viggosdottir, Gwinn – Lohmann (61’ Kerr), Zadrazil – Buehl (80’ Kett), Harder (89’ Baijings), Dallmann (61’ Damnjanovic) - Schueller (89’ Sehitler).

Bramki:

1:0 Viggosdottir (55’), 2:0 Damnjanovic (79’).

Podopieczne Alexandra Strausa do akcji powracają dopiero 9 marca, kiedy to po marcowej przerwie reprezentacyjnej zagrają na wyjeździe z ekipą Eintrachtu Frankfurt. Początek tego meczu zaplanowano o 13:00.