FC Bayern wygrywa w sparingu

Bayern Monachium wygrał pierwszy pojedynek w 2009 roku. Bawarczycy pokonali klub Al-Jazira 3:2 (1:1) po bramkach Bastiana Schweinsteigera, Daniela van Buytena i Miroslava Klose. Warto zaznaczyć, iż bardzo dobre spotkanie rozegrał Landon Donovan, który asystował przy dwóch golach.
Podopieczni Jurgena Klinsmanna na to spotkanie wyszli praktycznie w najmocniejszym składzie. Szkoleniowiec FCB dokonał zaledwie dwóch zmian - w wyjściowej jedenastce znaleźli się Christian Lell zastępujący Massimo Oddo i Donovan, przez którego Klose usiadł na ławce rezerwowych.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Znany z boisk Bundesligi z gry w VfL Wolfsburg Fernando Baiano zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, czym zaskoczył Michaela Rensinga i otworzył wynik spotkania (5.).

Piłkarze Bayernu mimo szybko straconej bramki szybko narzucili swój rytm gry, w którym prezentowali kombinacyjne zagrywki oraz szybkie przemieszczanie się po boisku. Dzięki temu okazje na wyrównanie stanu gry mieli Luca Toni (20.) i Donovan (25., 27.), jednak napastnikom FCB nie udało się pokonać bramkarza rywali. W końcu do siatki trafił Schweinsteiger, wykorzystując świetne zagrania amerykańskiego piłkarza (31.). Bawarczycy mogli przed przerwą wyjść na prowadzenie, ale szanse na strzelenie bramki zmarnowali Lell (40.) i Martin Demichelis (45.).

Po zmianie stron na boisku zostali wyłącznie Lell i Donovan, zaś reszta zespołu została wymieniona. W 48. minucie został podyktowany rzut wolny za faul na Landonie. Do piłki ustawionej na 20. metrze podszedł Van Buyten i potężnym uderzeniem trafił do bramki, dając prowadzenie FCB.

Najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał Jose Sosa, jednak strzał z woleja minimalnie chybił celu (67.). Ku zaskoczeniu gospodarze zdołali wyrównać - z "pomocą" przybył im belgijski stoper Bayernu, który wpakował futbolówkę do własnej bramki (76.).

W ostatniej chwili zwycięstwo Bawarczykom dał gol wprowadzonego w przerwie Klose.

Al-Jazira Club - FC Bayern 2:3 (1:1)

Al-Jazira Club
: Mubarak (85. Elsinani) - Masoud (60. Faraq), Abdulrahman, Rozerio, Mousa - Saeed, Elmenhali, Diyaky (63. Abdulhadi) , Khater - Baiano, Sobis (62. Saad)

FC Bayern: Rensing (46. Butt) - Lell, Lucio (46. Breno), Demichelis (46. Van Buyten), Lahm (46. Oddo) - Schweinsteiger (46. Altintop), Van Bommel (46. Ottl), Zé Roberto (46. Borowski), Ribéry (46. Sosa) - Toni (46. Klose), Donovan

Sędzia: Khaled Aldoki
Widzów: 6.500
Bramki: 1:0 Baiano (5.), 1:1 Schweinsteiger (31.), 1:2 Van Buyten (48.), 2:2 Van Buyten (76./samobój), 3:2 Klose (90.+2)
Żółte kartki: Diyaky, Sobis / Lell