FC Bayern wygrywa w półfinale Audi Cup!

FC Bayern w świetnym stylu pokonał AC Milan 4:1 i awansował do finału Audi Cup, gdzie zmierzą się z Manchesterem United, który pokonał Boca Juniors 2:1. Zwycięstwo Bawarczykom dały dwa trafienia Thomasa Mullera i po jednym Bastiana Schweinsteigera oraz Saera Sene. Honorowego gola dla Mediolańczyków przy wydatnej pomocy Hansa-Joerga Butta zdobył Andrea Pirlo.
61 000 publiczność bardzo głośno dopingowała Bawarczyków podczas debiutu Louisa van Gaala na Allianz Arena. Trener FC Bayern nie mógł nadal skorzystać z usług Francka Riberyego, Luci Toniego, a także Ivicy Olica. W środku obrony Danielowi van Buytenowi partnerował Holger Badstuber, rolę defensywnego pomocnika przydzielono Markowi van Bommelowi, zaś w ataku u boku Mario Gomeza zagrał Muller, który zastąpił w wyjściowej jedenastce chorego na grypę Miroslava Klose. Za napastnikami ustawiony został Jose Ernesto Sosa.

Milan rozpoczął mecz ustawiając Ronaldinho i Pato w ataku, a rolę rozgrywającego powierzono Andrei Pirlo. Były gracz Bayernu Massimo Oddo, Gennaro Gattuso i Filippo Inzaghi usiedli na ławce rezerwowych.

Bayern rozpoczął spotkanie bardzo skoncentrowany narzucając wysokie tempo, zakładając wysoki pressing i zmuszając rywali do popełniania błędów. Efektem tego była bramka w 12. minucie spotkania autorstwa Mullera, który wykończył świetną akcję Sosy i Hamita Altintopa.

Wiele sytuacji w pierwszej połowie zmarnował Gomez. Były zawodnik miał przynajmniej cztery okazje do pokonania bramkarza rywali, jednak ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Bardzo bliski trafienia do siatki Milanu był Altintop, ale zabrakło mu odrobinę szczęścia. Milan, który dopiero co rozpoczął przygotowania grał bardzo statycznie, a jedyną okazję w pierwszej odsłonie mieli po podaniu Pirlo i błędzie Butta, jednak na bramkę nie zdołał jej zamienić Pato.

Po zmianie stron Schweinsteiger zmienił Edsona Braafheida, którego miejsce na lewej obronie zajął Danijel Pranjic. Marsz Bawarczyków na bramkę Milanu trwał nadal. W 53. minucie bliski powodzenia był Gomez, ale i tym razem mu się nie udało. Mario 180 sekund później mógł mówić o pechu, kiedy to po podaniu Schweiniego trafił w słupek.

Obaj szkoleniowcy w trakcie meczu zdecydowali się na dokonanie wielu zmian, a mimo to obraz gry nie zmieniał się. W ostatnim kwadransie zarówno Muller jak i Schweinsteiger mieli okazje na podwyższenie rezultatu. Dopiero w 79. minucie po ładnym rajdzie Bastiana padła bramka na 2:0. I nagle worek z golami się rozwiązał...

W 81. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Pirlo. Piłka leciała wprost na Butta, a mimo to wpadła bramakrzowi Bayernu za kołnierz. Ta sytuacje jedynie rozzłościła gospodarzy, którzy dorzucili dwa kolejne trafienia - najpierw Sene (89.), a później Muller (90.) po podaniu Alexndera Baumjohanna.

FC Bayern - AC Milan 4-1 (1-0)

FC Bayern
: Butt - Lahm, Van Buyten (Demichelis 64), Badstuber (Breno 64), Braafheid (Schweinsteiger 46) - Altintop (Tymoshchuk 64), Van Bommel (Ottl 64), Sosa (Baumjohann 64), Pranjic - Müller, Gomez (Sene 80)

Rezerowowi: Rensing, Görlitz

AC Milan: Storari - Zambrotta (Kaladze 74), Nesta (Onyewu 64), Thiago Silva (Di Gennaro 74), Favalli (Oddo 64) - Abate (Antonini 74), Flamini, Pirlo, Jankulovski (Gattuso 46) - Ronaldinho (Borriello 46), Pato

Sędzia
: Günter Perl
Widzów: 61,000
Bramki: 1-0 Müller (12), 2-0 Schweinsteiger (79), 2-1 Pirlo (81), 3-1 Sene (89), 4-1 Müller (90)
Żółte kartki: Van Bommel / -