El. do MŚ: Występy zawodników FCB

Kadra narodowa Francji znów nie odniosła zwycięstwa w El. do MŚ. Tym razem "Trójkolorowi" byli w ogromnych tarapatach w pojedynku z Rumunią. Podopieczni Raymonda Domenecha przegrywali 0:2 by ostatecznie zremisować 2:2 dzięki wydatnej pomocy Francka Riberyego.
Pomocnik FC Bayern dał sygnał swoim kolegom do odrabiania strat, strzelając gola kontaktowego w 36. minucie. Po zmianie stron pięknym uderzeniem popisał się Yoannn Gourcouff, dając wyrównanie swojemu zespołowi.

Zobacz bramkę Francka!

Reprezentacja Holandii z Markiem van Bommel w składzie pokonała 2:0 Islandię. Bramki dla drużyny, w której wystąpił kapitan Bayernu Monachium, strzelali Joris Mathijsen oraz Jan Klaas Huntelaar. Tym samym "Oranjes" odnieśli drugie zwycięstwo i objęli przodownictwo w swojej tabeli.

Luca Toni nadal bez bramki. Tym razem Włosi bezbramkowo zremisowali z Bułgarią, zaś napastnik Bayernu Monachium został zdjęty w 73. minucie. Jego miejsce zajął Alberto Gilardino.

Sukces zaś odniósł Daniel van Buyten z reprezentacją Belgii. Kadra narodowa Belgii po golach Wesleya Soncka i Marouanea Fellaniego wygrała 2:0 z Armenią.