DieRoten.pl
Reklama

Dream Team Toniego Kroosa

fot.
Reklama

Wielu kibiców Bayernu z całą pewnością pamięta Toniego Kroosa, który przez kilka sezonów miał okazję reprezentować barwy rekordowego mistrza Niemiec.

31-letni pomocnik (obecnie Real) wystąpił łącznie w 205 spotkaniach dla pierwszego zespołu Bayernu, w którym to strzelił 24 bramki oraz zanotował 49 asyst. Ponadto razem z kolegami Toni zdobył łącznie 10 tytułów (w tym potrójną koronę w 2013 roku).

Jakiś czas temu oficjalna telewizja Niemieckiego Związku Piłki Nożnej rozpoczęła cykl filmów, gdzie reprezentanci Niemiec wybierają swoją Drużynę Marzeń. Jeśli mowa o Kroosie, to wybrał on do swojej XI kilku zawodników FCB, o których ma zresztą bardzo dobre zdanie.

Będąc dokładniejszym mowa o takich piłkarzach jak Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Thomas Mueller. Ponadto 31-latek umieścił w Dream Teamie legendarnego Francka Ribery’ego.

− Nie ma innej opcji niż Manu, choć odbyłem kilka treningów z Ollim Kahnem. O Manu Neuerze nie trzeba mówić zbyt wiele. Dla mnie to najlepszy bramkarz wszech czasów. Koniec tematu – powiedział Kroos o Neuerze.

− Po Mundialu w 2018 roku, został przesunięty do środka pomocy. Nasza pomoc musiała się błyskawicznie poprawić. Szybko się dostosowaliśmy do siebie. Joshua zasłużył na miejsce w tej XI między innymi z racji swojej mentalności – dodał na temat Kimmicha.

− Grałem z Thomasem w rezerwach Bayernu. Spędziliśmy razem wiele lat i dobrze się rozumieliśmy zarówno na boisku, jaki poza nim. Do dziś posiada wielką jakość – powiedział o Muellerze.

− Franck Ribery jest piłkarzem, z którym uwielbiałem grać w Bayernie. Był świetnym graczem zespołowym, kochał grać w piłkę i na domiar wszystkiego świetnie się rozumieliśmy. Jako człowiek jest wyjątkowy, zaś jako piłkarz jest absolutnym graczem zespołowym i jakościowym zawodnikiem – podsumował wspominając o Riberym.

Drużyna Marzeń Toniego Kroosa:

Bramkarz: Manuel Neuer

Obrońca: Stefan Reinartz
Obrońca: Sergio Ramos
Obrońca: Gonzalo Castro

Pomocnik: Joshua Kimmich
Pomocnik: Toni Kroos
Pomocnik:
Luka Modric
Pomocnik: Casemiro
Pomocnik:
Toni Kroos

Napastnik: Miro Klose
Napastnik:
Thomas Mueller / Franck Ribery
Napastnik:
Cristiano Ronaldo

 

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...