DieRoten.pl

Coutinho przekazał 20 ton artykułów spożywczych i higienicznych

01.04.2020, 14:54:10
FotoOlimpik

Piłkarze Bayernu Monachium nie próżnują w czasie pandemii koronawirusa i pomagają na wszystkie możliwe sposoby. Tym razem wielkim gestem wykazał się Philippe Coutinho.

Do tej pory w pomoc innym zaangażowali się między innymi Javi Martinez, Thomas Mueller oraz Thiago. Tym razem idąc za przykładem swoich kolegów z drużyny, świetną inicjatywą wykazał się Philippe Coutinho.

Brazylijski „Globoesporte” informuje, że pomocnik „Gwiazdy Południa” zafundował i przekazał 20 ton artykułów spożywczych i higienicznych w tak zwanych „pakietach pielęgnacyjnych” do najbiedniejszych dzielnic w swoim rodzinnym mieście Rio de Janeiro.

− Przede wszystkim chcę podziękować Bogu, że dał mi warunki, abym mógł pomagać innym. Dziękuję również wszystkim, którzy pracowali razem, aby ta solidarna akcja była możliwa. To początek wielkiej kampanii dla dobra ogółu powiedział Coutinho na temat akcji.

− Mam nadzieję, że będę mógł dalej pomagać. Pomaganie innym jest fundamentalne dla lepszego świata. Każdy z nas powinien odegrać swoją rolę. Najważniejsza jest pomoc! podsumował Brazylijczyk.

Ogółem rzecz biorąc akcje monachijczyków na rzecz walki z koronawirusem:

− Joshua Kimmich & Leon Goretzka rozpoczęli kampanię #WeKickCorona (zebrano już ponad 3,6 mln €). Z własnych środków przekazali na ten cel milion euro.

− Robert Lewandowski wraz z żoną Anną przekazali milion euro na walkę z koronawirusem.

− Wszyscy piłkarze, trenerzy i kierownictwo FCB zrzekli się 20% swoich wynagrodzeń.

Thiago wraz ze swoją rodzinną fundacją wsparł klinikę w Barcelonie.

− Sven Ulreich i Leroy Sane dołączyli do akcji #WeKickCorona.

Javi Martinez pomaga Czerwonemu Krzyżowi w okolicach Monachium i udostępnił swoją szkółkę piłkarską w Ayegui służbom medycznym, porządkowym itp.

Philippe Coutinho przekazał 20 ton artykułów spożywczych i higienicznych potrzebującym w Brazylii.

− Kucharz klubowy Bayernu Monachium, czyli 70-letni Alfons Schuhbeck przygotowuje posiłki w swojej restauracji dla starszych i schorowanych osób z Monachium.  

źródło: Globoesporte
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama04.04.2020 17:28
Brawo za ten gest. Każdy taki się liczy.
02.04.2020 12:29
Żebyś teraz grać się nauczył
01.04.2020 20:18
Francesc Aguilar z „Mundo Deportivo” potwierdził doniesienia innych źródeł sugerujące, że Liverpoolowi nie zależy na powrotnym transferze Philippe Coutinho.
01.04.2020 17:15
01.04.2020 16:38
Gdy oglądałem co dzieje się w tych biednych krajach Ameryki i Afryki to naprawdę się przeraziłem!! Tam nie ma żadnych hamulców!! Trupy leżą na drogach i nikt ich nie zabiera!! za chwilę dojdzie do rabunków i gwałtów na bardzo wysoką skalę a kartele narkotykowe robią i zabijają kogo chcą!! Naprawdę cieszmy się że mieszamy w Europie, choć jak będzie u nas tez nie wiem.
01.04.2020 16:17
To jeden z jego najlepszych występów w naszych barwach...

reklama