DieRoten.pl
Reklama

Capello: Widziałbym Lewandowskiego w Manchesterze United

fot.
Reklama

Od wielu tygodni, a raczej miesięcy, media na całym świecie nieustannie spekulują o dalszej przyszłości napastnika Bayernu Monachium − Roberta Lewandowskiego.

Umowa polskiego napastnika z ekipą rekordowego mistrza Niemiec obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, zaś w prasie nieustannie przewija się temat możliwego zatrudnienia Erlinga Haalanda przez Bayern, choć bossowie FCB wielokrotnie już podkreślali, że „Lewy” jest dla nich numerem jeden i nie widzą potrzeby transferu Norwega.

W związku z tym media cały czas spekulują o odejściu Roberta Lewandowskiego latem 2022 roku. Ostatnio swoje zdanie na temat przyszłości 33-latka wyraził legendarny trener Fabio Capello, który w rozmowie dla „Sky Sports” zaznaczył, iż widziałby naszego rodaka w Manchesterze United.

− Wiem, że pojawiają się plotki. Widziałbym go gdziekolwiek w Premier League, ale jednemu klubowi szczególnie brakuje środkowego napastnika i jest to Manchester United, który teraz używa Cristiano Ronaldo na tej pozycji – powiedział Capello.

− Gdyby Lewandowski tam trafił, Ronaldo miałby trochę miejsca, bo obrońcy musieliby wtedy zająć się także Robertem. Oczywiście byłaby to trochę stara para, ale to nic złego – podsumował włoski trener.

Warto jednak wspomnieć, że wiele źródeł jest przekonanych, że Polak nie odejdzie z Bayernu – ostatnio swoje zdanie w tej kwestii wyraził Gianluca Di Marzio, który jest niemalże przekonany, że Lewandowski nigdzie nie odejdzie, jako że czuje się w Monachium bardzo dobrze.

Z kolei niemiecki dziennik „Bild” podtrzymuje, że plany szefów FCB nie uległy zmianie. Wiosną 2022 roku rozpoczną się rozmowy z Pinim Zahavim w sprawie przyszłości Polaka i przedłużenia jego kontraktu. To, czy rozmowy przyniosą pożądany efekt – pozostaje otwarte.

Źródło: Sky Sports
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...