DieRoten.pl
Reklama

Di Marzio: Odejście Lewego praktycznie wykluczone

fot.
Reklama

Biorąc pod uwagę kilka ostatnich lat, praktycznie nie było momentu, kiedy Roberta Lewandowskiego nie łączyłoby się z przenosinami do innego klubu w Europie.

Kibice Bayernu Monachium z pewnością są już przyzwyczajeni do comiesięcznych plotek i sag związanych z możliwym odejściem Roberta Lewandowskiego do innego klubu – nie inaczej było latem 2021 roku.

Co więcej według doniesień prasowych, agent Pini Zahavi miał nawet zaoferować latem swojego klienta Chelsea za około 80 milionów euro. Jednakże jak można było się spodziewać, bossowie bawarskiego klubu nawet nie rozpoczęli rozmów, jako że dla nich sprawa była jasna od samego początku – Polak nie jest i nie będzie na sprzedaż.

Odejście latem wykluczone

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nowych plotek na temat możliwego odejścia „Lewego” z Bayernu latem 2022 roku w związku z potencjalnym zatrudnienie przez FCB snajpera BVB – Erlinga Haalanda. Jednakże Gianluca Di Marzio jest przekonany, że pożegnanie Roberta z Bayernem jest praktycznie wykluczone.

− Wiem, że piłkarze nie chcą opuszczać Bayernu, bo mają tam wszystko. Podobnie jak Lewandowski - nie chce odchodzić z Bayernu Monachium, nawet jeśli chce go Manchester City czy Chelsea – powiedział dziennikarz na łamach „Le10Sport”.

− Zawodnicy mają w Bayernie Monachium wszystko, czego potrzebują. Tak, Robert Lewandowski i tak zostanie. Nie chcą go sprzedać, a on chce zostać. Trudno jest znaleźć nowe wyzwanie po Bayernie – podsumował Di Marzio.

Co do przyszłości Roberta (umowa obowiązuje do końca czerwca 2023 roku), to na wiosnę mają rozpocząć się rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu. Aby przekonać się, jak ważnym dla FCB piłkarzem jest Lewandowski, wystarczy spojrzeć na jego liczby – w 354 rozegranych meczach nasz rodak strzelił 324 bramki oraz zanotował 68 asyst.

Źródło: Di Marzio / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...