DieRoten.pl

Brat Kahna: Sposób zwolnienia był tchórzliwy

31.05.2023, 14:00:21
Photogenica

Dokładnie 27 maja (sobota) oficjalnie dobiegła końca przygoda Olivera Kahna z Bayernem Monachium jako prezes i członek zarządu.

Niemiec miał jeszcze długoterminowy kontrakt z „Bawarczykami”, ale wydarzenia w ostatnich miesiącach oraz słabe wyniki sportowe doprowadziły do tego, że Oliver Kahn został odsunięty od swoich obowiązków w Bayernie przez Radę Nadzorczą FCB.

Od ubiegłej soboty w mediach toczy się nieustanna dyskusja odnośnie sposobu, w jakim zwolniony został legendarny „Tytan”. Na łamach portalu „Sky” krytycznie do kwestii tej odniósł się brat byłego prezesa mistrzów Niemiec, a mianowicie Axel Kahn.

− Jesteśmy na ścieżce, która nie jest dobra. Nie mówię o mnie, ale o Bayernie Monachium. Wyprano już wystarczająco dużo brudów. Środki, które zostały podjęte, sposób, w jaki zostały podjęte, uważam za brak szacunku – powiedział Kahn.

− Decyzje są zwykle powiązane z argumentami. Istnieją one również w tym przypadku. Jednak zdecydowanie trzeba je kwestionować i kto jest za nie ostatecznie odpowiedzialny. Jedna osoba zdecydowanie ponosi odpowiedzialność, a mianowicie ta, która sprowadziła Brazzo, Olivera i Herberta Hainera do tego klubu i zainstalowała ich na stanowiskach. To był i jest Uli Hoeness! A fakt, że sposób wydaje się lekceważący, obrzydliwy i tchórzliwy, nie jest niczym nowym w Bayernie Monachium. Takiej decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień. Chciałbym, aby Oliver został poinformowany wcześniej, może nawet żeby usiedli kilka miesięcy wcześniej i wyjaśnili mu, że chcą się rozstać latem – dodał.

− Zawsze udaje nam się zniszczyć nasze ikony w Niemczech: Borisa Beckera, Michaela Schumachera i wszystkie ich nazwiska. Oliver był obrzucany błotem przez wiele miesięcy, każda decyzja była z nim związana w negatywny sposób. Tego było już za wiele. Musimy mieć trochę więcej szacunku – mówił dalej.

Pod koniec rozmowy, brata Olivera Kahna zapytano również, jak obecnie z całą sytuacją radzi sobie były prezes bawarskiego klubu.

− Ma się całkiem dobrze. Ale nie miałem żadnego kontaktu z Oliverem przez 1-2 dni. Teraz zasługuje na to, by dojść do siebie i dać sobie trochę czasu. Nie chodzi o to, by wejść na ring i zainicjować coś teraz. Chodzi o wprowadzenie odrobiny spokoju. Odpoczynek dobrze zrobi też Bayernowi – podsumował Axel Kahn.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (18)01.06.2023 08:57
To jasno tutaj widać jak w klubie szwankuje komunikacja i ze niekoniecznie ci, którzy byli za to ostatnio obwiniani, ponoszą cała winę. Wystarczy tylko połączyć kropki :)

Szkoda ze taka legenda jak Oli został tak potraktowany. Trzeba koniecznie wyciągnąć wnioski.
01.06.2023 04:04
A gdzie był szacunek do Julka zwolnienie wysłane SMS, gościu dowiaduje się od dziennikarzy, on przynajmniej dowiedział się od zarządu ze go odwołali, spora różnica. Najpierw to oni wykazali brak szacunku do Julka
31.05.2023 22:35
@MS7 za chwile sie okaze ze Hasan zadnej decyzji nie podejmowal samodzielnie. Serio uwazasz ze sposob w jaki mu przekazac informacje byl omawiany na zarzadzie? moze jeszcze z rada nadzorcza. Nawet ja tak zle bym go nie ocenial
31.05.2023 22:00
@hoven myślisz że Hasan sam podjął decyzję kiedy i walki sposób JN się o tym dowie?
31.05.2023 21:18
Panowie, nie ma się co podpalać, wina z pewnością leży po obu stronach i wierzę że z czasem dowiemy się jak naprawdę to wyglądało.
31.05.2023 19:35
Ta i takie komentarza brata Kahna dają Kahnowi spokój w prasie? :) gość sam podsyca problem takim paplaniem starajac się wybielić brata a pierdzieli głupoty ze potrzeba spokoju i ciszy :)
31.05.2023 19:09
Nie powinno to sie stać bo to komedia która ośmiesza cały wizerunek FCBM,
31.05.2023 16:31
@MS7 ale przelozonym Juliana byl Hasan a nie Kahn
31.05.2023 16:23
A Kahn i Hasan przeprosili już Nagelsmanna?
31.05.2023 16:07
Brat Khana niech zapyta Juliana N. jak jego zwolniono. Albo Boateng może coś też o tym powiedzieć kiedy dowiedział się o tym że odejdzie. Jedynym złym posunięciem było ogłoszenie tego zaraz po meczu. Trzeba było poczekać kilka dni.
31.05.2023 15:49
Wiele można zarzucić Oliverowi i Brazzo, przede wszystkim nie mieli dobrych relacji z kadrą, a to fundament sukcesu sportowego - mieć ludzi którzy wynikami będą Cię bronić. Obydwaj muszą się jeszcze wiele nauczyć by piastować tak ważne stanowiska.
Cieszę się że mamy już tę szopkę za sobą, atmosfera zaczynała się robić mocno toksyczna nawet wśród kibiców
31.05.2023 15:16
@karolina96
No tak jak pisałem, Hasan był zasłoną dymna dla hoenesa. A hoeness idealnie za jego plecami kierował, po czym narobił się bigos i trzeba było na kogoś zgonić No i poleciał ulubieniec. Dzięki temu można było na legalu wejść i rządzić tak jak kiedyś.
31.05.2023 15:14
Dużo błędów władze Bayernu zrobili i to była kwestią czasu aby zostali zwolnieni.
31.05.2023 14:55
Szkoda mi Kahna, tak samo jak kiedyś szkoda mi było Klinsmanna. Pamiętam jak niesamowicie zajarany byłem tym, że mój największy piłkarski idol został trenerem ulubionego klubu. Dzisiaj już wiem, że idole z dzieciństwa nie zrobią kariery w Bayernie. Życie, to nie bajka, tutaj nie wszystko jest tak, jak sobie autor to wymyśli. Klub stoi na pierwszym miejscu i czasami osoby odpowiedzialne za ten klub muszą podejmować trudne decyzje. To Hoeness stworzył Bayern takim, jakim jest on obecnie, to on uczynił go największym klubem w Niemczech i jednym z 3 najlepszych klubów piłkarskich w Europie. Hoeness poświęcił całe swoje życie na projekt o nazwie "FC Bayern", to za jego rządów w klubie górowalo motto Mia San Mia, to za jego rządów trzon klubu stanowili reprezentanci Niemiec. Trudno podejrzewać go o to, że to on jest osobą, która niszczy obecnie wizerunek klubu i jego żywe legendy, trudno podejrzewać, że świadomie sprzeniewierza klubowe wartości, które przez kilkadziesiąt lat były wyznacznikiem jego pracy w Bayernie. Rozumiem to, co musi czuć teraz Kahn po zwolnieniu z klubu, ale znając byłego ramkarza FCB, padło z jego ust kilka słów, które nie powinny były paść, po tym jak dowiedział się, że został usunięty ze stanowiska. Przypyszczalnie były to na tyle mocne słowa, że podjęto decyzję o tym, że do Kolonii nie pojedzie. Chyba, że ktoś uważa, że Hoeness chciał zgnoić Kahna i zaorać klubową legendę, bo nagle po 50 latach pracy w klubie uznał, że "yebać Mia San Mia".
31.05.2023 14:38
Zgadzam sie co do Hoenessa, że to wszystko jego wina. Wsadził na stanowisko tego pachołka Brazzo, na siłę trzymał na stanowisku, dał zgodę na zwolnienie Julka i zatrudnienie Tuchela przed najważniejszymi meczami. Dobrze, że Kalle domagał się odejścia Hasana, bo tak to by zrobił z Kahna jedynego kozła ofiarnego. Hainer też powinien wylecieć. On się niczym nie broni jako prezydent, ale jest psiapsi z Ulim, więc zostaje
31.05.2023 14:27
hola hola bracie Olivera. Biorąc pod uwagę stanowisko oraz odpowiedzialność piastowane przez Kahna, logicznym jest, że w zakresie jego obowiązków leżały również decyzje co do poprzednich działań w klubie. Czyżby nie maczał palców w dziwnych akcjach odwalanych do dwóch lat wstecz? Kim on był? Marionetką?
31.05.2023 14:27
Podobny do tego jak Potraktowali Juliana ??
31.05.2023 14:23
Ostatnio kilka decyzji było zdecydowanie nie w stylu Bayernu, a z Kahna nie ma co robić niewiniątka za nic odpowiedzialnego.