DieRoten.pl

Boateng: To był długi i piękny czas w Bayernie

04.09.2021, 10:54:47
FotoOlimpik

Kilka dni temu, po wielu tygodniach niepewności i ciągłych spekulacji transferowych, w końcu wyjaśniła się dalsza przyszłość Jerome'a Boatenga.

Koniec końców wybór padł na Olympique Lyon z francuskiej Ligue 1. Jerome będzie tam współpracował z Peterem Boszem, który pracował wcześniej w Bundeslidze jako trener BVB i Bayeru 04 Leverkusen. Holenderski szkoleniowiec bardzo dobrze zna profil i umiejętności byłego stopera Bayernu Monachium. Co więcej to właśnie on miał głównie naciskać na pozyskanie 33-latka.

Przy okazji swoich przenosin do OL, dwukrotny zdobywca potrójnej korony z FCB, udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla niemieckiego „Sport1”, w którym odniósł się do kwestii opuszczenia bawarskiego klubu po wielu latach przygody.

− Czy jestem smutny z powodu opuszczenia Bayernu? Nie, nie mogę się doczekać mojego wyzwania w Olympique Lyon. Czas spędzony w Bayernie był długim i pięknym rozdziałem w mojej karierze. Chciałem jednak kolejnej zmiany, nowego wyzwania − powiedział Boateng.

− Byłem gotów przedłużyć umowę, ale do tego nie doszło. Wszystko potoczyło się szybko. Ostatnie dwa lata z Hansim Flickiem były znakomite. Ponownie wygraliśmy Ligę Mistrzów. Cieszę się, że dostałem tę szansę i że odnieśliśmy taki sukces.  Tylko piłka pisze taką historię − dodał.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem, niemiecki stoper zdradził również, że decyzję w sprawie wyboru Olympique Lyon pomógł mu podjąć jego były trener, czyli Hansi Flick.

− Rozmawiałem telefonicznie z Hansim Flickiem. Poprosiłem go o radę i opinię. Zawsze to robię, mamy dobre relacje od zawsze. Wygraliśmy razem wiele tytułów z kadrą narodową i Bayernem. Odegrał dużą rolę w mojej karierze, bo mnie zna i towarzyszy mi od młodości − podsumował Jerome Boateng.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)04.09.2021 22:09
Coś się kończy a coś zaczyna. Dziękuję za wszystko co zrobiłeś dla Bayernu i powodzenia!!
04.09.2021 16:31
No oczywiście, że Bayern go nie chciał. Dlatego go o tym poinformowano. Coś w tym dziwnego? A Sarra i Cuisance nie pozbywa się w ten sposób, nie dlatego że to transfery Hassana, tylko dlatego że mają ważny kontrakt. Szokiem jest, że trzeba oczywistości tłumaczyć, bo ktoś w swoim ślepym szukaniu powodów do narzekań na klub nie widzi prostych różnic.
04.09.2021 13:19
Akurat w obronie mamy względne możliwości. Gdyby został, Nianzou nie mógłby się rozwijać. Do tego Sule, Upa, Lucas itd.
04.09.2021 12:59
Jedno wynika z drugiego i nawet jak chciał zostać to Bayern go nie chciał albo po prostu tak mówi, bo inaczej nie wypada, a tuż przed meczem z PSG został poinformowany, że ma odejść hmm bardzo profesjonalnie i jeszcze wcześniej wyrzucano go z klubu publicznie...FCBM!

Edytowano : 2021-09-04 13:00:48

Szkoda, że w taki sposób nie pozbywa się Sarra i Cuisance no, ale po co jak to są "TOPowe" transfery ziomka Hasana.
04.09.2021 12:37
No tak, trzeba wyciągać Sarra, żeby Bayern źle wyglądał. Wymiana pokoleniowa w postaci Daviesa, Hernandeza, Nianzou, Upamecano, Pavarda nie ma znaczenia przecież.
I tak, na pewno Boateng nie chciał zostać w klubie, który go nie chce. Dlatego mowi: "byłem gotów przedłużyć umowę".
04.09.2021 11:54
Fajna ta wymiana pokoleniowa jak się kupuje do obrony gościa z Francji koło 30 i woli kosić kasę niż się starać i grać...FCBM!

Edytowano : 2021-09-04 11:57:39

A jeszcze co do Boatenga to nie chciał zostać w klubie, gdzie go nie chcą po prostu.
04.09.2021 11:48
Nie można mieć pretensji do klubu, że podjął się wymiany pokoleniowej wcześniej niż w przypadku np. RR. Mimo moich wątpliwości jestem w stanie zrozumieć tak podjętą decyzje. Może mógł zostać jeszcze jako zmiennik, ale taką rolą pewnie nie był zainteresowany.
04.09.2021 11:06
Tak doświadczony obrońca nie powinien opuszczać Bayernu patrząc, że kontuzje nie oszczędzają defensywy no, ale cóż jak pewna wysoko postawiona osoba w klubie swego czasu publicznie wywala Boatenga z klubu to nie do końca można nazwać to rodziną jak się piszę o Bayernie nawet jak gracz miał słabe momenty...FCBM!