DieRoten.pl

Bild: Rewolucja taktyczna Nagelsmanna i główne filary

17.06.2021, 13:17:44
Foto Olimpik

Pojawienie się nowego trenera w zespole rekordowego mistrza Niemiec będzie wiązało się nie tylko ze zmianami w sztabie szkoleniowym, ale i systemie gry.

Jak poinformował niemiecki „Bild” i „Sport Bild”, wraz z pojawieniem się Nagelsmanna, w Bayernie należy spodziewać się niemałej rewolucji taktycznej. 33-latek będzie chciał nie tylko stosować system 4-3-2-1, ale i również 3-5-2 lub 3-4-3. Celem jest uzyskanie większej elastyczności taktycznej i nieprzewidywalności w grze „Bawarczyków”.

Do taktycznej rewolucji nowy trener FCB potrzebuje oprócz „stałych punktów” swojego systemu, takich jak Robert Lewandowski i Leon Goretzka, także innych gwiazd. Mowa o siedmiu konkretnych zawodnikach.

I – Joshua Kimmich

Stałą pozycją Kimmicha jest środek pomocy. Joshua będzie pełnił kluczową rolę u Nagelsmanna jako taktyk. Julian jest już w stałym kontakcie z pomocnikiem. Uniwersalność Kimmicha w obronie zapewnia trenerowi również dodatkową opcję w razie potrzeby.

II – Thomas Mueller

Mueller będzie również ważną postacią u Nagelsmanna – jako lider i dyrygent na boisku. Thomas udziela wskazówek kolegom i potrafi szybko dostosować się do zmian systemu. Do tego jest uniwersalny (napastnik, dziesiątka, ósemka czy skrzydłowy).

III – Manuel Neuer

Dzięki treningom i naciskowi na taktykę u Gardioli i jego następców, Nagelsmann nie musi się martwić o przystosowanie Neuera do zmian systemu. Niezależnie od systemu gry – Neuer zawsze odnajdzie się w rozegraniu i grze od tyłu.

IV – Alphonso Davies

Davies w systemie 3-4-3 może być największym zwycięzcą. W systemie z trójką obrońców Phonzie mógłby grać bardziej ofensywnie i jeszcze lepiej wykorzystać swoje walory. W Bayernie niejednokrotnie zdarzało się, że grał już jako skrzydłowy.

V – Benjamin Pavard

Francuz może grać nie tylko na prawej obronie, ale i również jako stoper. Dla Nagelsmanna Francuz będzie idealnym rozwiązaniem jako defensor zarówno w trzyosobowej, jak i czteroosobowej linii obrony – jako wahadłowy lub środkowy obrońca.

VI – Lucas Hernandez

Lucas również będzie bardzo cenny graczem u Nagelsmanna. Francuz może grać na boku obrony oraz jako środkowy obrońca. Mimo wszystko stałym miejscem 25-latka byłaby pozycja lewego środkowego obrońcy – niezależnie czy w systemie z 3 lub 4 obrońcami.

VII – Jamal Musiala

Utalentowany pomocnik jako ósemka może wykorzystywać swoją wizję i niezwykłe umiejętności techniczne w ciasnych przestrzeniach. Ponadto może być przydatny jako drybler na skrzydłach oraz służyć drużynie swoim wykończeniem.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)20.06.2021 11:07
Artykuł typu odkrycie Ameryki.
17.06.2021 21:38
Prasa może pisać co chce, tak naprawdę to gó.. wie!!
17.06.2021 19:00
Manu i Mueller to chyba trochę za starzy żeby zabierać ich do rewolucji :)
17.06.2021 17:58
Przy 3-4-3 trzeba mieć z przodu szybkich graczy, Bayern z Lewym czy Mullerem na to nie ma szans.
17.06.2021 17:25
Za Guardioli graliśmy trójką z tyłu już, więc nic nowego by to nie było.
17.06.2021 17:18
Fajnie by było zobaczyć Bayern w nowym ustawieniu. Myślę, że taki zabieg mógłby zaskoczyć naszych potencjalnych rywali w nowym sezonie. Zważywszy na fakt, że mało, który zespół gra trójką z tyłu.
17.06.2021 16:26
Rewolucja ? Aż tak "słabi" byliśmy że trzeba robić "rewolucję" ? ;)
17.06.2021 15:58
Tolisso jest zainteresowane Juve (oby ktoś ich ubiegł z Locatellim). Coman to w ogóle lepiej się mi na oczy nie pokazuj a giermków Cuisance, Sarr, Fein i Zirkzee żegnamy.... Wtedy może wreszcie znajdą się pieniądze...a Süle gdyby zaczął gadać te głupoty co Coman to też może spadać bo akurat jak widać nie jest dla Juliana niezastąpiony... Wystarczy DZIAŁAĆ zarządzie a nie spokojnie się przyglądać!!
#MiaSanMia
17.06.2021 15:33
On może sobie robić "rewolucje"...kazda rewolucja wymaga ludzi w tym przypadku wzmocnien , 13/14 piłkarzami nie zwojuje nic...
17.06.2021 13:52
a po drugiej stronie barykady - zachłanny Coman i Sule. Coco jest zbędny bez względu na to jakkolwiek byśmy mieli grać. niech się idzie leczyć gdzie indziej po prostu.

za tą trójkę można by naprawdę jakieś przyjemne pieniążki zgarnąć i jest z czym iść na zakupy. nie spać, działać! bo jak czytam, że pozostajemy spokojni jeśli chodzi o Comana i jego kontrakt to już nóż w kieszeni się otwiera.
17.06.2021 13:49
Zmarnowałem kilka minut xd