Bezbramkowe 174. derby Bawarii

Kibice, którzy przybyli na Allianz-Arena, by obejrzeć 174. derby Bawarii pomiędzy Bayernem Monachium a 1. FC Nuernberg nie doczekali się bramek. Podział punktów sprawił, że po 3. kolejkach liderem pozostaje zespół z Norymbergii, a Bawarczycy zajmują drugą lokatę. Obie drużyny mają po 7 punktów.

Bawarczycy byli stroną przeważającą, choć przyjezdni z Norymbergii umiejętnie się bronili. Kilkakrotnie gości z opresji ratował swoimi skutecznymi interwencjami bramkarz Raphael Schaefer. W 48. minucie Roy Makaay zmarnował 200% okazję nie trafiając z 3 metrów do pustej bramki! 1. FCN również przeprowadziło kilka groźnych akcji.

Jedenastka identyczna jak w Bochum

Trener Felix Magath nie zdecydował się na żadne zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z VfL Bochum (2:1). Do kadry meczowej wrócił po przebytej grypie Owen Hargreaves, ale zasiadł na ławce rezerwowych na swoją prośbę. - Nie czuł się po przerwie wystarczająco gotowy do gry od początku - wyjaśnił Uli Hoeness.

Drużyna 1. FCN wyróżniała się w tym meczu dużą walecznością i na początku meczu stworzyła sobie kilka szans.

Niebezpiecznie po obu stronach boiska

Bawarczycy podwyższyli tempo po 15 minutach. Wówczas Schaefer najpierw powstrzymał Daniela van Buytena, a chwilę później Bastiana Schweinsteigera.

W 27. minucie po pięknym podaniu Hasana Salihamidzica przed Schaeferem znalazł się Schweinsteiger, ale swojej szansy nie wykorzystał. Na pięć minut przed końcem 1. połowy także Lucio nie potrafił skierować piłki do bramki.

Makaay nie stawia kropki na "i"

Podopieczni Hansa Meyera rzadziej gościli pod bramką Olivera Kahna. W 35. minucie Tunezyjczyk Mnari strzelał z 25. metrów, jednak Kahn nie dał się zaskoczyć. Na krótko przed przerwą dwukrotnie chybił Markus Schroth (44. i 45.).

Bawarczycy w niezmienionym składzie zaraz po przerwie byli o  krok od objęcia prowadzenia. Po wspaniałym podaniu Schweinsteigera Makaay znalazł się przed pustą bramką, ale fatalnie przymierzył w tej doskonałej sytuacji (48.).

Niepokonany Schaefer

To była ostatnia szansa Makaaya. 10 minut później Holender opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Lukas Podolski. Na plac gry wszedł też Mehmet Scholl, a zastąpił Andreasa Ottla. Bawarczycy podwyższyli tempo, ale do szans dochodzili goście. W 56. minucie Galasek sprwadził Kahna strzałem z 18 metrów, 10 minut później van Buyten uchronił Bayern przed stratą gola w sytuacji Schrotha.

Na 20 minut przed końcem Bayern przeszedł na wyższy bieg. Schaefer obronił strzał Roque Santa Cruza (69.), a chwilę później poradził sobie także  z uderzeniem Scholla.

Stała ofensywa bezowocna

Na końcówkę meczu wszedł też Claudio Pizarro za Santa Cruza. Bayern ruszył do zmasowanej ofensywy, która jednak nie przyniosła większych efektów. Szansę mieli za to goście, jednak Marek Mintal z 8 metrów strzelił nad bramką (88.).

BAYERN MONACHIUM - 1. FC NUERNBERG 0:0

BAYERN: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - Salihamidzic, Demichelis, Ottl (58. Scholl), Schweinsteiger - Makaay (58. Podolski), Santa Cruz (78. Pizarro)

Ławka rezerwowych: Rensing, Hargreaves, Karimi, Dos Santos

NUERNBERG: Schaefer - Reinhardt, Glauber, Wolf, Pinola - Galasek - Polak (75. Kristiansen), Mnari, Banovic (78. Mintal) - Schroth, Saenko

Sędzia: Thorsten Kinhoefer

Widzów: 69.000 (komplet)

Żółte kartki: Sagnol, Salihamidzic / Wolf