Bayern wygrywa 8:0 w Noerdlingen

3 listopada 1945 roku w Noerdlingen na świat przyszedł Gerd Mueller. Zaledwie 62 lata później jeden z najlepszych napastników wszechczasów stał się żywą legendą w swoim mieście. Od dzisiaj miejscowy stadion nosi imię Gerda Muellera. "To wspaniałe" - powiedział sam zainteresowany.

Oczywiście wziął on również udział w uroczystości nadania nowej nazwy stadionowi. Publiczość przybyła na stadion, by obejrzeć następców Gerda Muellera w trykotach FCB. Monachijczycy mieli zaszczyt zagrać przeciwko lokalnej drużynie TSV Noerdligen, która w tym roku świętuje stulecie klubu.

Bayern wygrał 8:0 (3:0) po interesujących 90 minutach, a przeciwnik nie zdołał strzelić nawetbramki honorowej. Jednak trener TSV Norbert Brandt nie był niezadowolony - "Każdy wynik, który nie jest dwucyfrowy jest sukcesem" - powiedział.

Bayern zagrał 3-4-3

Jak zapowiadano, Klinsmann zrezygnował z uczestników ME, którzy dopiero w czwartek rozpoczęłi treningi. Poza kadrą znaleźli się również: Jose Sosa (przygotowania do Olipiady) i Ze Roberto (sprawy rodzinne). W pierwszym meczu podczas przygotowań wzięli udział Lucio, Martin Demichelis i Willy Sagnol. Cała trójka nie zagrała tydzień wcześniej w wygranym 7:1 meczu uw Lippstadt.

Ze względu na duże braki w kadrze, Klinsmann wybrał ustawienie 3-4-3. Kapitanem, podobnie jak w Lippstadt był Mark van Bommel, który otworzył wynik. Przed przerwą trafiali również Joseph Ngwenya i Andreas Ottl. Dla Thomasa Muelerra mecz skończył się już po 30 minutach. w miejsce kontuzjowanego zawodnika wszedł Deniz Yilmaz.

Mueller obok Klinsmanna

Yilmaz robi to, z czego znany jest Gerd Mueller: strzela bramki. Napastnik dryżyny amatorów po przerwie dwukrotnie trafił do bramki przeciwnika, Demichelis natomiast strzelił na 6:0. Później drugą w spotkaniu bramkę strzelił Ngwenya, a wynik na 8:0 ustalił Yilmaz. Gerd Mueller bardzo zaciekawiony zajął miejsce na ławce trenerskiej obok Klinsmanna.

TSV Noerdlingen - FC Bayern 0:8 (0:3)

FC Bayern:  Rensing - Lucio, Van Buyten, Demichelis - Sagnol,  Van   Bommel (75. Ekici), Ottl, Lell - Thomas Mueller (30. Yilmaz), Ngwenya, Kroos

Sędzia: Lothar Ostheimer (Petershal)

Widzów: 10 500 (komplet)

Bramki: 1:0 Van Bommel, 2:0 Ngwenya, 3:0 Ottl. 4:0 Yilmaz, 5:0 Yilmaz, 6:0 Demichelis, 7:0 Ngwenya, 8:0 Yilmaz

źródło: fcbayern.de