Bayern wygrywa! 2:0(1:0) po bramkach Toniego i Riberyego

FC Bayern Monachium postawił kolejny wielki krok w kierunku 21 tytułu Mistrzowskiego. Podczas 23 kolejki Bundesligi drużyna Ottmara Hitzfelda pokonała drużynę Karlsruher SC 2:0(1:0), dzięki czemu przewaga w tabeli wzrosła do 7 punktów! Zwycięstwo to było pierwszym triumfem u siebie od listopada 2007 roku. FCB zyskało również na zwycięstwie Stuttgartu nad Werderem 6:3.

Bayern na prowadzenie, przed 69 000 widzów w wysprzedanej AllianzArena - na chwile przed zakończeniem pierwszej połowy, zdobywając swoją 14 bramką w tym sezonie, wyprowadził Luca Toni. Frank Ribery(64. minuta) strzelając przepiękną bramkę przypieczętował 150 zwycięstwo Bayernu pod wodzą Ottmara Hitzfelda.

Sześć zmian w stosunku do meczu z Anderlechtem

Podobnie jak w meczu z Schalke 04, czy Anderlechtem w składzie Bayernu nastąpiło 6 zmian. Oliver Kahn, Christian Lell, Lucio, Marcell Jansen, Franck Ribéry oraz Miroslav Klose powrócili do pierwszego składu. Michael Rensing, Willy Sagnol, Philipp Lahm, Andreas Ottl, Lukas Podolski oraz i tak już zawieszony Mark van Bommel nie wybiegli na boisko.

Podobnie jak w dwóch poprzednich partiach tak i teraz od początku inicjatywę próbował przejąć Bayern. Jednak już na samej połowie boiska KSC nie pozwalało FCB na rozgrywanie piłki. Dodatkowo dochodzi fakt, że gospodarze, choć dominowali, nie byli w stanie dobrze wykończyć akcji.

Zawsze ten Miller

Tak trwało do 15 minuty, kiedy to Hamit Altintop oddał pierwszy strzał na bramkę - z 18 metrów, niestety niecelnie. Chwilę później Klose po dośrodkowaniu Riberyego z rzutu wolnego wykonanego z rzutu wolnego(20 minuta) przejął piłkę i ładnym strzałem próbował pokonać bramkarza przeciwników. Miller był tego dnia jednak świetnie dysponowany dzięki czemu wyłapał piłkę. Minutę wcześniej swych sił próbował Frank, z 16 metrów też bezskutecznie.

W dalszej części meczu numer 1 gości wciąż był w centrum zainteresowania broniąc ataki coraz śmielszych Bawarczyków. W 30 minucie był na posterunku parując najpierw Toniego, a później Klosego. 5 minut później próbował również Ribery, jeszcze później Altintop. Przy pierwszym strzale musiał się wykazać, drugi był jednak na tyle niecelny, że jego kunszt nie został poddany próbie.

Toni po raz 14!

Do tej pory w grze ofensywnej gości panowała posucha. KSC skupiało się na grze w defensywie, nie zapominając o kontrach. Niebezpiecznie było szczególnie z lewej strony za sprawą Iashvili. Swych sił próbował również Mutzel – strzelał z dystansu – niecelnie.

Inaczej sprawa miała się u gospodarzy. W 41 minucie po dłuższej dominacji w końcu udało się zdobyć bramkę. Toni przejął podanie Lella, umiejętnie zakręcił się obok obrońcy przeciwnika, po czym strzelił zdobywając swą 14 bramkę w tym sezonie. Bramka ta była w pełni zasłużona, o ile nawet nie spóźniona.

Ten wspaniały Ribery

W drugiej połowie KSC zaczęło równie spokojnie. Jedynie strzał Parcello(53 minuta) był rzeczą godną odnotowania. Bayern do tego czasu sprawiał wrażenie gry pasywnej i odczekującej na kontrę. To nie pasowało Hitzfeldowi, który coraz głośniej odzywał się do swoich piłkarzy stojących przy linii bocznej.

Po blisko 15 minutach kontrolę nad meczem wróciła do FCB. W 59 minucie swą szansę miał Altintop po ładnej grze kombinacyjnej z Klosem i Lellem, sytuacje uratował jednak Stoll. Lepiej poradził sobie Ribery. Francuz startując z lewej strony pokazał wspaniałą solowa akcję, mijając pięciu piłkarzy KSC i strzelając z linii pola karnego(64 minuta) i zdobywając gola na 2:0.

Znów do zera

Piłkarze KSC mieli później tylko jedną okazję strzelecką, w 73 minucie za sprawą Hajnala. Ta nie została jednak wykorzystana, a Bayern po raz kolejny w tym sezonie zagrał do zera. Bayern kilka razy jeszcze próbował zdobyć trzecią bramkę, nie mając przy tym wiele szczęścia.

Bramki:
41 minuta Toni - asysta Lell
64 minuta Ribery - asysta? RIBERY!!

Einchner, Franz, Stoll, Görlitz
Iashvili, Hajnal, Timm(od 46. Freis), Mutzer(od 81. Kapllani), Porcello(od 76. Stattfeldt)
Kennedy

Relacja akcja po akcji:

3’ Pierwsza próba ataku na bramkę przeciwników w wykonaniu Monachijczyków. Ribery próbuje rozpocząć szturm podając na Klosego, piłka jest bita jednak trochę za słabo.

4’ Teraz odwrotnie. Klose podaje do Riberyego, a piłka leci zbyt daleko.

7’ Początek partii raczej spokojny. Bayern próbuje przejąć inicjatywę, nie udało im się jednak stworzyć większego zagrożenia.

8’ Schweinsteiger podaje z lewej strony na Klosego, który mija się z piłka.

12’ pierwszy prawdziwy atak: Ribery przewraca się w polu karnym KSC, fani chcą „11tki”, bo z nóg Francuza zwalić miał piłkarz gości – Görlitz. Sędzia karze grac dalej, a Ribery musi poddać się opiece lekarskiej.

13’ piłkarz już wraca na boisko. Nie ma co się Bać kochani fani Bayernu!

15’ Altintop próbuje z dystansu. Strzał z 18 metrów, piłka jednak znacznie mija się z bramką. Kwadrans gry za nami, brakuje jednak jak dotąd znaczących scen.

17’ Również przeciwnik nie zbyt wiele działa w ofensywie. Dopiero dwa razy przedarli się do pola karnego FCB, nie tworząc przy tym zagrożenia.

20’ Bayernowi w dalszym ciągu ciężko znaleźć lukę w skondensowanej obronie KSC.

21’ Rożny dla gości, jednak Hajnal bije piłkę zbyt mocno

22’ KSC staje się coraz śmielsze, atakując zdecydowanie. Znów atakuje Węgier, tym razem głową z 14 metrów – niecelnie.

25’ Stoll fauluje Toniego. Świetna pozycja do rzutu wolnego.

25’ Wielka szansa Bayernu! Ribery podaje płasko, piłkę przejmuje Klose, strzela… Jednak bramkarz szybko reaguje kierując piłkę na słupek.

26’ W końcu gra nabiera tempa!

26’ Ribery wkręca dwóch przeciwników, wbiega w pole karne, strzela z 15 metrów, niecelnie. Piłka mija o pół Merta bramkę.

29’ Pierwsza żółta kartka. Stoll za ciągnięcia Toniego za koszulkę.

30’ Strzał z obrotu Klosego, bramkarz broni bez problemu.

31’ Bayern się rozkręca. Obrona KSC jest jednak stabilna.

33’ Iashvili próbuje strzału! Przed polem karnym blokuje go jednak Schweini.

34’ Znów rzut wolny z dobrej pozycji dla FCB, za faul Görlitza.

35’ 17 mertów, ale ten skubaniec Miller znów broni! Już drugi raz w tym meczu broni pewny strzał!

36’ Kolejna szansa naszych chłopców! Altintop strzela zaraz zza pola karnego! Dobry strzał, ale niecelny

37’ niecałe 10 minut do końca, a bramka wisi w powietrzu!

38’ Znów ten Miller! Wygrywa pojedynek w polu karnym z Klosem!

39’ Mutzel przewraca się w połowie boiska, Klose wyłuskał piłke i gra do przodu, 3 na 2 przewaga! Jednak sytuacja niewykorzystana.

41’ BRAMKA!!!!!!!!!!!! FCB!!!!!!!!!

41’ Toni! Znów ten Włoch! Na 6 metrze dostaje piłkę, kręci się i strzela! GOL!!

42’ 1:0 W końcu! Bramka do szatni!

43’ Znów Włoch! Tym razem głową, ale piłka mija słupek!

45’ Przerwa!

45’ Bayern prowadzi w średnim spotkaniu 1:0 po wspaniałej bramce Toniego. Po słabym dość początku partii Bayern zasłużenie wyszedł na prowadzenie.

45’ wyniki reszty meczy Bundesligi do przerwy:

Frankfurt - Bochum 0:0
Duisburg - Rostock 1:1
Wolfsburg - Cottbus 2:0
Stuttgart - Bremen 2:1
Bielefeld - Schalke 0:1

45 Zaczynamy drugą połowę!

48 Druga połowa rozpoczyna się tak jak pierwsza - spokojnie i zachowawczo. W drużynie KSC Freis za Timma.

49 Rzut wolny dla KSC. Klose fauluje Hajnala. Piłka leci jednak na lewo od bramki.

50 Parcello podaje głęboko w pole karne - van Buyten wybija głową.

51 Pierwsza żółta kartka dla Bawarczyków. Dla Demichelisa za faul na Iashvili.

52 Niebezpieczny atak gości! Iashvili podaje w pole karne, obrońcy Bayernu wybijają na róg.

53 Pierwsza szansa FCB w drugiej połowie. Klose głową, jednak niecelnie.

56 Hajnal próbuje z rzuty wolnego. Piłka była jednak za daleko ustawiona od bramki Kahna. Strzał niegroźny.

58 No Bawarczycy! Do przodu prosimy!! Chcemy zobacz coś więcej! Jak na razie widzimy powtórkę z pierwszej połowy.

59 Niezła szansa dla FCB. Altintop przedarł się w pole karne, jednak Mutzel wybija piłkę.

60 Godzina gry za nami. Bayern na szczęście znów zaczyna lepiej grać, chcą chyba trochę dołożyć do wyniku.

62 Allianz Arena po raz kolejny z kompletem widzów! To 60 mecz FCb przed pełnymi trybunami - 69 000 widzów!

63 Klose ładnie wykiwał Franza, zastał zablokowany!

64 BRAMKA!!!!!

64 Riiiiberyyyyyyyyyyyy!!!

64 Przepiękna bramka Riberyego! Francuz wykiwał PIĘCIU piłkarzy na drodze do bramki!! Do tego jeszcze strzał z 16 metrów!!

65 Brawa cała Allianz Arena wiwatuje Riberyego!

69 Ładna główka Toniego! piłka leci jednak nad bramką. Koniec obrony KSC, Bayern napiera coraz wyraźniej. tu my dominujemy!!

71 Ribery - Klose w polu karnym, jednak nie zawsze może się udać.

71 Bayern niech wygra, to Ottmar będzie świętował 150 zwycięstwo Bayernu pod swoja wodzą!

72 Hajna sprawdza Kahna strzałem z 20 metrów! Tytan jednak bezproblemowo.

73 Ribery chce minąć Görlitza, ten go jednak powstrzymuje. Rożny. Wybija Jansen, jednak niecelnie i za mocno.

74 kombinacyjna gra Bayernu pełną parą!! Brakuje jednak dokładności w wykończeniu akcji.

79 Piekna akcja! Najpierw Lell, później Ribery. Klose kończy, lecz znów pechowo! pół metra od słupka.

80 zmiana w szeregach FCB. Za Klosego wchodzi Sosa.

81 Kapllani za Mutzela. Ostatnia zmiana KSC.

83 Sosa, próbuje z 20 metrów, jednak zbyt centralnie by zagrozić KSC.

85 Ottl za Demichelisa.

86 po dośrodkowaniu na pole karne piłkę na róg wybija Daniel van Buyten. Nic jednak z tego nie wynika, gdyż KSC jest dziś za mało niebezpieczne.

88 W Stuttgarcie właśnie padła bramka na 6:3 dla VFB z meczu Werderem, piękny wynik.

89 Ottmar Hitzfeld ściaga Riberyego. Owacje na stojąco z całej AA dla Francuza! Merci Frank!! w jego miejsce wchodzi Toni Kroos.

90 KONIEC

90 Bayern wygrywa zasłużenie 2:0 w meczu z Karlsruhe SC. W kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Bayern przejął inicjatywę w meczu. Gdyby wykończenie akcji było pewniejsze, to wynik byłby zdecydowanie pokaźniejszy. Kolejny dobry dla oka mecz ekipy Hitzfelda! Dodatkowo Werder przegrywa w meczy z VFB 3:6. Jutro gra HSV, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przewaga FCB w tabeli wynosi już 7 punktów.