Bayern wygrywa 12:0, bramka Rensinga!

Trener Felix Magath może być zadowolony ze swoje zespołu po pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do nowego sezonu. Mistrz Niemiec pokonał TSV 02 Berching 12:0 i mimo, że Bawarczycy zagrali bez wielu podstawowych zawodników, pokazali iż potrafią bawić się futbolem. Sam nawet etatowy bramkarz Michael Rensing wpisał się na listę strzelców.Pierwszą bramkę w spotkaniu a także w barwach Bayernu zdobył w 9. minucie Daniel van Buyten. Belg pokonał golkipera rywali strzałem po ziemi z 16 metrów. A już 60 sekund później 18-letni Stephan Fürstner strzałem z woleja zdobył drugą bramkę. Do przerwy za sprawą dwóch trafień Claudio Pizarro oraz po bramkach Roya Makaaya i Hasana Salihamidzica Bayern prowadził 7:0.

W przerwie Magath dokonał kilku zmian. Do zawodników z zespołu amatorów Mats Hummels i Christopher Krause dołączył Michael Rensing, który wszedł w 54. minucie.

Pierwszego gola po wznowieniu spotkania uzyskał Stefan Maierhofer, który także zaliczył trafienie na 10:0. Poza tym do bramki rywali trafiali jeszcze Andreas Ottl, Rensing i Matthias Schwarz, ustalając ostatecznie wynik na 12:0.

Z kolei już w środę Bayern czeka kolejny sparing. Na obozie w Donaueschingen rywalem ekipy Magatha będzie miejscowy zespół FV Donaueschingen.

TSV 02 Berching - FC Bayern 0:12 (0:7)

FC Bayern: Dreher (46. Kraft) – Lell, Van Buyten, Hummels (54. Rensing), Krause - Fürstner, Scholl (46. Schwarz), Ottl, Salihamidzic – Makaay, Pizarro (46. Maierhofer)

Bramki: 1:0 van Buyten (9.), 2:0 Fürstner (10.), 3:0 Pizarro (23.), 4:0 Salihamidzic (26.), 5:0 Pizarro (29.), 6:0 Makaay (31.), 7:0 Fürstner (42.), 8:0 Maierhofer (46.), 9:0 Ottl (48.), 10:0 Maierhofer (62.), 11:0 Rensing (75.), Schwarz (79.)

Widzów: 7.000