Bayern ulega Racingowi w sparingu

Po zakończeniu obozu treningowego w Donaueschingen podopieczni Felixa Magatha udali się do Francji, aby w sobotni wieczór zmierzyć się z Racingiem Strassbourg.Bayern Monachium uległ spadkowiczowi Ligue 1, drużynie prowadzonej przez legendarnego napastnika Jean-Pierre Papina 0:2 (0:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Romain Gasmi (75.) i Jérémy Perbet (82.). Za rozegranie tego pojedynku Bawarczycy zarobili około 100 tysięcy euro.

10.000 widzów zebranych na Stade de la Meinau oglądało pojedynek Bayernu Monachium z Racingiem Strassbourg. Z powodu podejrzania wstrząsnienia mózgu nie wystąpił Daniel van Buyten, lecz mimo wszystko skład uzupełniali amatorzy, którzy uczestniczyli na obozie treningowym wraz z zawodowcami. Wysoka 30-stopniowa temperaturowa towarzyszyła piłkarzom podczas 90 minut gry, co na pewno niekorzystanie sprzyjało na przebieg tego spotkania.

Do przerwy 0:0

Gospodarze mieli kilka okazji w pierwszej połowie spotkania. Już w 17 minucie gry napastnik Dimitar Rangelov był bliski pokonania Michaela Rensinga, który wypiąstkował strzał z 15 metrów po błędzie obrońcy, Christiana Saby. Najlepszą okazję dla Bayernu miał Roque Santa Cruz, który po rzucie rożnym był bliski zdobycia gola głową (13.).

Po zmianie stron kibice oglądali wyrównany pojedynek. Francuzi zachowali jednak więcej sił i na kwadrans przed zakończeniem spotkania objęli prowadzenie. Zmiennik, Gasmi okiwał Christiana Lella i samotnie popędził na bramkę, nie dając najmniejszych szans Rensingowi. Chwilę poźniej na 2:0 podwyższył Perbet (82.).

Rensing w wysokiej formie

W drugiej połowie Michael Rensing dwukrotnie ratował Bayern przed utratą bramki. Wspaniale wybronił strzał niepilnowanego przez Andreasa Ottla piłkarza gospodarzy (60.), a następnie uchronił Ali Karimiego (80.), przed wpisaniem się na listę strzelców z trafieniem samobójczym.

"Szkoda, że nie utrzymaliśmy wyniku 0:0" - powiedział po gwizdku kończącym spotkanie, bramkarz Bayernu. "Jednak to jest zrozumiałe. Francuzi znajdują się w całkiem innym stadium przygotowania" - dodał świetnie spisujący się Rensing.

Racing Straßburg - FC Bayern 2:0 (0:0)

FC Bayern: Rensing – Salihamidzic, Lell, Saba, Krause – Karimi, Ottl, Dos Santos, Scholl (46. Fürstner) – Santa Cruz, Makaay (46. Maierhofer)

Rezerwa: Kraft, Dreher

Bramki: 1:0 Gasmi (75.), 2:0 Perbet (82.)

Widzów: 10.000