DieRoten.pl

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Bayern Monachium wielokrotnie był już karany przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej za różnego rodzaju „nielegalne” akcje.

reklama

Tym razem decyzją Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) klub ze stolicy Bawarii został ukarany grzywną w wysokości 47.000 euro! Ma to związek z użyciem przez fanów Bayernu Monachium pirotechniki w meczu finału Pucharu Niemiec z RB Lipsk.

Miało to miejsce dokładnie 25 maja, kiedy to zespół prowadzony przez Niko Kovaca pokonał na Stadionie Olimpijskim ekipę "Byków" 3:0. Bramki dla "Dumy Bawarii" zdobywali tamtego wieczoru Robert Lewandowski (dwukrotnie) oraz Kingsley Coman.

Nie jest to pierwszy już taki przypadek w ostatnim czasie, kiedy to klub ze stolicy Bawarii zostaje ukarany karą finansową przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej. Pod koniec maja DFB nałożyło na monachijczyków rekordową grzywnę w wysokości 107.000 euro za "wielki festiwal pirotechniczny" w starciu ligowym z 1. FC Nuernberg.

Wracając jeszcze do spotkania finału Pucharu Niemiec, to należy jeszcze wspomnieć, że sympatycy RB Lipsk również użyli pirotechnicznych materiałów, ale nie na taką skalę jak fani Bayernu. W związku z tym DFB ukarało RBL grzywną w wysokości 7.000 euro.

źródło: DFB.de

reklama

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama22.06.2019 23:22
oj to tym bardziej ciężko będzie o jakiś wielki transfer ;-)
22.06.2019 21:32
Czekałem na tę decyzję, już podczas meczu było pewne że kara będzie i to surowa, stało się to na co czekaliśmy.
22.06.2019 12:02
Wiedzą kto ma hajs to korzystają :))

reklama