Bayern U19 wygrywa

Dzisiaj drużyna FC Bayernu U19 pod wodzą trenera Kurt Niedermayer pokonała 3:1 (1:0) drużynę FSV Mainz 05. Spotkanie zostało rozegrane przy 114 publiczności na Kunstrasenplatz.

Mecz miał się odbyć na Grünwalder Stadion przy Säbener Straße, lecz został przełożony z powodu warunków pogodowych. Pod koniec pierwszej połowy dał prowadzenie młodym Bawarczykom Thomas Müller w 43 minucie. Po przerwie prowadzenie podwyższył na 2:0 Mehmet Ekici (56.), po chwili drużyna z Mainz dzięki Viktor Riske strzeliła bramkę kontaktową w 58 minucie. W ostatniej minucie losy spotkania wyjaśnił Mario Erb podwyższając na 3:1.

Z 5-tym zwycięstwem w ośmiu meczach Juniorzy U19 FC Bayernu awansowali w tabeli z ósmej na siódmą pozycję. Ale nadal drużyna Niedermayera ma jeden mecz rozegrany mniej niż czołówka tabeli. Następne spotkanie młodzi Bawarczycy zagrają w sobotę z Eintracht Frankfurt na wyjeździe.

FC Bayern - FSV Mainz 05 3:1 (1:0)

FC Bayern: Oswald - Contento, Badstuber, Kopplin, Engelmann - Müller, Ekici, Bopp (87. Erb), Pizarro (70. Kuru) - Simari (73. Kakoko), Rohracker

Sędzia: Blos (Altbach)