Bayern rozgromił FC Ascheim

Bayern Monachium zaprezentował się z dobrej strony na trzy tygodnie przed startem rozgrywek Bundesligi. Mistrz Niemiec we wtorek wygrał mecz towarzyski z FC Ascheim 12:1 (5:0). Spotkanie rozegrano z okazji 50. lecia klubu z Ascheim.Najskuteczniejszym zawodnikiem Bayernu okazał się Roy Makaay, który trafił do siatki aż cztery razy. Dwaj pozostali napastnicy, którzy rozegrali po 45 minut - Roque Santa Cruz i Stefan Maierhofer - zdobyli po dwa gole. Do tego po jednym trafieniu dołożyli - Ali Karimi, Stephan Fuerstner, Hasan Salihamidzic i Julio Dos Santos.

Lell musiał spauzować

Bawarczycy pojechali do Ascheim bez 7 mundialowych urlopowiczów i 5 kontuzjowanych zawodników. Zabrakło m.in. Christiana Lella, który boryka się z problemami mięśniowymi po trudnych treningach w ostatnich dniach. Dlatego Bayern zagrał tylko z dwoma zawodnikami z pola na rezerwie - Fuerstnerem oraz Maierhoferem.

W pierwszych 45 minutach kibice oglądali dobrze współpracujący napad Bayernu. Makaay i Santa Cruz wywindowali prowadzenie Bawarczyków na 4:0, a gola na 5:0 zdobył Karimi.

Zaraz po przerwie gola dla Ascheim strzelił Robert Soeltl. Później nadszedł czas Maierhofera. Najpierw Austriak sam podwyższył prowadzenie na 6:1, a później wypracował dwa gole Makaaya.

Do zabawnego wydarzenia doszło po bramce Fuerstnera na 9:1. Na murawę wleciał bowiem pies, którego złapanie zajęło trochę czasu.

Dos Santos strzela gola dnia

W końcówce Bayern zdobył kolejne trafienia. Najpierw Salihamidzic, następnie przepiękny gol Dos Santosa zdobyty z... linii środkowej boiska (!!!), a na koniec w 90. minucie wynik ustalił Maierhofer.

FC Ascheim - BAYERN MONACHIUM 1:12 (0:5)

BAYERN: Rensing - Salihamidzic, Van Buyten, Saba, Krause - Karimi, Ottl, Scholl (46. Fuerstner), Dos Santos - Santa Cruz (46. Maierhofer), Makaay

Gole: 0-1 Santa Cruz (8.), 0-2 Makaay (21.), 0-3 Santa Cruz (29.), 0-4 Makaay (38.), 0-5 Karimi (40.), 1-5 Soeltl (50.), 1-6 Maierhofer (68.), 1-7 Makaay (69.), 1-8 Makaay (70.), 1-9 Fuerstner (75.), 1-10 Salihamidzic (86.), 1-11 Dos Santos (88.), 1-12 Maierhofer (90.)

Widzów: 3.000