Bayern remisuje w derbach Bawarii

Bayern Monachium zaledwie zremisował w derbach Bawarii z broniącym się przed spadkiem 1. FC Nürnberg 1:1 (1:0). Monachijska drużyna przegrywała z gospodarzami od 44. minuty, kiedy to bezradnego Olivera Kahna pokonał cudownym strzałem były zawodnik FCB Zvjezdan Misimovic. Remis podopiecznym Ottmara Hitzfelda zapewnił w 81. minucie Lukas Podolski. Spotkanie mogło rozpocząć się dla przyjezdnych wyśmienicie, jednak Jaromir Blazek zdołał zatrzymać najlepszego snajpera Bundesligi Lucę Toniego, który otrzymał świetne podanie z głębi pola od Ze Roberto.

Z biegiem czasu gospodarze przejmowali inicjatywę nad grą w pierwszej połowie i byli coraz bliżsi uzyskania prowadzenia. Bardzo dobrą okazję na danie prowadzenia swojemu zespołowi zmarnował Jan Koller, który przegrał pojedynek z Oliverem Kahnem.

Swoich sił próbował także Ivan Saenko, ale jego wysiłek poszedł na marne, podobnie jak chwilę później uderzenie Javiera Pinoli. W 33. minucie groźnie na bramkę FCB uderzał Marco Engelhardt, ale i jego strzał nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez Kahna.

W końcówce pierwszej części spotkania Bayern stać było na tylko jedne zagrożenie bramki 1.FCN. Uczynił to Toni, jednak jego próba nie miała szans powodzenia. Całkiem inaczej stało się po drugiej stronie boiska. Piłkę na 20 metrze otrzymał były zawodnik FCB Zvjezdan Misimovic, do którego nie zdążył dobiec Lucio, w efekcie czego nie zdołał zablokować świetnego strzału pomocnika gospodarzy, które - ku wielkiej uciesze miejscowych kibiców - wpadło w samo okienko bramki Bayernu.

Taki obrót sytuacji sprawił, że Ottmar Hitzfeld postanowił zdjąć już w przerwie Miroslava Klose i zastąpić go Lukasem Podolskim. Młody zawodnik Bayernu już w 55. minucie miał szansę na wyrównanie, ale nie zdołał wykorzystać precyzyjnego podania od Francka Riberyego.

Gra nadal nie wyglądała najlepiej, dlatego szkoleniowiec FCB postanowił wprowadzić na boisko dwóch młodych pomocników w osobach Bastiana Schweinstiegera i Jose Sosy. Obaj zawodnicy wnieśli ożywienie w poczynania swojego zespołu, który przejął dowodzenie nad spotkaniem i zaczął stwarzać coraz więcej sytuacji bramkowych.

W końcu w 81. minucie kibice Bayernu doczekali się bramki. Zdobył ją po świetnym podaniu Riberyego Podolski, dając tym samym remis swojej drużynie i jak się później okazało, zapewniając 1 punkt w całym spotkaniu.

1. FC Nürnberg - FC Bayern  1:1 (1:0)

1. FC Nürnberg:   Blazek - Kristiansen, Wolf, Abardonado, Pinola - Galasek, Engelhardt - Saenko, Misimovic (89. Mintal), Vittek (77. Charisteas) - Koller

FC Bayern:   Kahn - Lell (62. Sosa), Lucio, Van Buyten, Jansen - Lahm, Ottl (73. Schweinsteiger), Zé Roberto, Ribéry - Toni, Klose (46. Podolski)

Rezerwowi:   Rensing, Breno, Schlaudraff

Sędzia:   Gräfe (Berlin)

Widzów:   46.780

Bramki:   1:0 Misimovic (44), 1:1 Podolski (81.)

Żółte kartki:   Wolf, Engelhardt, Misimovic / Zé Roberto, Klose