Bayern przegrywa finał Liga Pokal

Niestety Bayern Monachium nie zdobędzie po raz szósty Liga Pokal. Trofeum te przypadnie Werderowi Brema, który w finale rozgrywek zwyciężył Bawarczyków 2:0 (1:0). Katem Bayernu okazał się Ivan Klasnic, który zdobył oba gole dla Bremy w finale rozegranym na Zentralstadion w Lipsku.

Zgodnie z zapowiedziami trener Felix Magath posłał na boisko inny skład niż w półfinałe z Schalke. Oliver Kahn wrócił do bramki za Michaela Rensinga, Lucio po wykurowaniu się z kontuzji zajął miejsce na środku obrony za Martina Demichelisa, a w pomocy zagrali - Owen Hargreaves, Ali Karimi, Bastian Schweinsteiger i Roque Santa Cruz.

Sędzia nie uznaje Bawarczykom prawidłowo zdobytego gola

Pojedynek Mistrza Niemiec z wicemistrzem zaczął się bez szaleńczego tempa. Spotkanie rozkręciło się po 15 minutach. Właśnie wtedy Miroslav Klose stanął przed szansą pokonania Kahna. W 16. minucie Willy Sagnol uderzył za wysoko po ładnym wyłożeniu piłki przez Karimiego.

Po tej akcji okazje bramkowe dla Bayernu zaczęły się mnożyć. W 23. minucie Roy Makaay po podaniu marzeń od Karimiego znalazł się sam na sam z Timem Wiese, jednak zagrał piłkę jeszcze do Lukasa Podolskiego, który strzelił do pustej bramki, ale sędzia Manuel Graefe odgwizdał spalonego - powtórka dała dowód na to, że nie miał racji.

Klasnic daje Werderowi prowadzenie

Jeszcze w tej samej minucie spotkania do siatki trafił Klasnic. Klose minął na lewym skrzydle Sagnola, zagrał piłkę do Klasnica, a Chorwat nie dał szans Kahnowi i było 1:0.

W kolejnych minutach Bawarczycy przeważali, ale mieli zbyt mało z gry. Gra ofensywna nie przynosiła efektów. Jedynie strzał Hargreavesa przed przerwą zagroził bramce Wiese (32.). Werder był o krok od podwyższenia prowadzenia w 42. minucie. Strzał głową Franka Fahrenhorsta obronił jednak świetnie Kahn i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1:0 dla Werderu.

Potrójna zmiana w Bayernie

- Wyraźnie widać, że mamy spore zaległości w dynamice - powiedział Uli Hoeness w przerwie. Magath zdjął z boiska trzech Niemców, którzy mają za sobą tylko tydzień treningów - Schweinsteigera, Podolskiego i Philippa Lahma. W ich miejsce pojawili się - Andreas Ottl, Julio Dos Santos i Hasan Salihamidzic.

Werder lepiej od Bayernu rozpoczął drugą część spotkania. Klose strzelał niecelnie, a uderzenie Diego w 48. minucie zostało zablokowane. Później znów Bayern przejął inicjatywę, jednak ataki Mistrzów Niemiec nadal były nieskuteczne. Jedynie strzał Salihamidzica w 58. minucie zagroził pod bramką Werderu.

Liga Pokal po raz pierwszy dla Werderu

Podobnie jak w pierwszej połowie mimo przewagi Bayernu to Werder zdobył gola. Klasnic zaskoczył Kahna w 66. minucie strzałem z rzutu wolnego.

Bayern w końcowej fazie meczu starał się jeszcze podwyższać ciśnienie, ale robił to z nienajlepszym skutkiem. Główka Lucio okazała się niecelna (74.), a strzał Salihamidzica obronił Wiese (81.). Werder atakował już niechętnie. Jedynie Christian Schulz sprawdził Kahna w 70. minucie. W ten oto sposób Liga Pokal po raz pierwszy w historii pojechał do Bremy.

BAYERN MONACHIUM - WERDER BREMA 0:2 (0:1)

BAYERN: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm (46. Ottl) - Hargreaves - Karimi, Schweinsteiger (46. Dos Santos) - Santa Cruz - Makaay, Podolski (46. Salihamidzic)

Rezerwowi: Rensing, Hummels, Scholl

WERDER: Wiese - Owomoyela, Fahrenhorst, Naldo, Wome - Jensen (77. Andreasen), Frings, Diego, Schulz (81. Vranjes) - Klose (60. Hunt), Klasnic

Gole: 0-1 Klasnic (23.), 0-2 Klasnic (66.)

Żółte kartki: Karimi / Diego

Widzów: 42.000

Sędzia: Manuel Graefe