Bayern pokonał Eintracht 2:0!

Bayern Monachium wyszedł zwycięsko z konfrontacji z Eintrachtem Frankfurt w 9. kolejce Bundesligi. Bawarczycy wygrali na Allianz-Arena bardzo pewnie 2:0 (2:0), przeważając właściwie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego w tym meczu. Bramki dla gospodarzy zdobyli dwaj Holendrzy - Roy Makaay (24. minuta) i Mark van Bommel (29.). Ponadto Mistrzowie Niemiec zmarnowali szereg dogodnych sytuacji do zdobycia gola, m.in. przed przerwą rzut karny zmarnował Claudio Pizarro.

Dzięki tej wygranej Bawarczycy ciągle tracą do prowadzącego w tabeli Bundesligi Werderu Brema - 3 punkty.

Santa Cruz za Podolskiego

Jedenastka Bayernu posłana na boisko przez trenera Felixa Magatha różniła się tylko na jednej pozycji w porównaniu z drużyną, która zagrała w środę w meczu DFB-Pokal z 1. FC Kaiserslautern (1:0). Kontuzjowanego Lukasa Podolskiego w napadzie zastąpił Roque Santa Cruz. Z przodu razem z Paragwajczykiem zagrali - Makaay i Pizarro.

Bawarczycy dobrze rozpoczęli spotkanie i w pierwszych minutach zdecydowanie zdominowali grę. W 2 minucie głową strzelał Martin Demichelis, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Piąty gol Makaaya w sezonie

Z gospodarzy zaczęło jednak jakby uchodzić powietrze, co zaoowocowało tym, że Eintracht miał coraz więcej do powiedzenia. W 9 minucie główkę Naohiro Takahary wyłapał pewnie Oliver Kahn, a 10 minut później sparował mocne uderzenie z dystansu Ioannisa Amanatidisa. Chwilę później bramkarz i kapitan Bayernu instynktownie odbił strzał Takahary po wrzutce z rzutu wolnego.

Kiedy wydawało się, że to Eintracht jest bliski objęcia prowadzenia, gola zdobył dosyć niespodziewanie Bayern. W 24. minucie strzał Santa Cruza zza pola karnego odbił przed siebie bramkarz gości, Oka Nikolov, a doskonale ustawiony w tej sytuacji Makaay popisał się celną dobitką i wyprowadził Bayern na prowadzenie. Był to piąty gol Holendra w tym sezonie Bundesligi.

Pizarro nie wykorzystuje jedenastki

Mecz przebiegał znów pod dyktando Bawarczyków. W 29 minucie solową akcją na prawym skrzydle popisał się Makaay, który wycofał piłkę na linię pola karnego, do niepilnowanego van Bommela. Rodak Makaaya uderzył mocno pod poprzeczkę bramki Nikolova i podwyższył rezultat na 2:0!

W kolejnych minutach pachniało trzecią bramką dla gospodarzy.  Jednak Daniel van Buyten (33.) i Pizarro (36.) strzelali niecelnie. Na minutę przed przerwą sędzia Florian Meyer podyktował rzut karny dla Bayernu po faulu na Pizarro w polu karnym. Peruwiańczyk ustawił piłkę uparcie na 11 metrze, choć do jedenastki wyznaczony był Makaay. Holender ostatecznie niechętnie uległ namowom Pizzy i pozostawił mu karnego do wykonania. Nikolov obronił strzał napastnika Bayernu i na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu 2:0 dla gospodarzy.

Eintracht w dziesiątkę

Na drugą połowę obie jedenastki wybiegły w niezmienionych zestawieniach. Bayern nadal przeważał, choć pierwsze okazje bramkowe stworzył sobie Eintracht. Patrick Ochs strzelał z 20 metrów w 57. minucie, a później dwukrotnie próbował Amanatidis (59. i 63.). Piłka nie wpadała jednak do bramki Kahna.

Kolejne minuty należały do Makaaya. Holender szukał swojej drugiej bramki w tym meczu. W 61. minucie trafił w słupek z rzutu wolnego z 25 metrów, 5 minut później przeniósł piłkę minimalnie nad bramką po wrzutce van Bommela.

Na dodatek Eintracht grał już w osłabieniu. W 64. minucie Aleksandar Vasoski otrzymał drugą żółtą kartkę, za faul na Makaayu i przedwcześnie musiał udać się do szatni.

Bawarczycy zwolnili nieco obroty mając pewnie na uwadze wtorkowe starcie w Lidze Mistrzów ze Sportingiem Lizbona. Poza strzałem Benjamina Huggela w 74. minucie, kibice na Allianz-Arena tego dnia nie zobaczyli już godnej większej uwagi akcji. W Bundeslidze zadebiutował Stefan Maierhofer, który na trzy minuty przed końcowym gwizdkim zmienił Pizarro.

BAYERN MONACHIUM - EINTRACHT FRANKFURT 2:0 (2:0)

BAYERN: Kahn - Sagnol, Demichelis, van Buyten, Lahm (63. Salihamidzic) - van Bommel, Ottl, Schweinsteiger - Pizarro (88. Maierhofer), Makaay, Santa Cruz (74. Karimi)

Ławka rezerwowych: Rensing, Dos Santos, Lell, Saba

EINTRACHT: Nikolov - Ochs, Kyrgiakos, Vasoski, Russ - Huggel, Fink - Streit (77. Koehler), Weissenberger (57. Meier), Takahara (67. Spycher) - Amanatidis

Sędzia: Florian Meyer

Widzów: 69.000 (komplet)

Gole: 1-0 Makaay (24.), 2-0 van Bommel (29.)

Żółte kartki: - / -

Czerwona kartka (druga żółta): Vasoski (64.)