Bayern po fatalnej grze przegrywa w Berlinie

Marsz Bayernu w Lidze został przystopowany! Drużyna z Monachium miała wspaniałą sytuację wyjściową, jednak nie udało się jej wykorzystać. W piątek swój mecz rozgrywał dotychczasowy lider tabeli Hoffenheim. TSG przegrało1:4 z Bayerem Leverkusen, co dla podopiecznych Jürgena Klinsmanna znaczyło jedno – jeśli zdobędą 3 punkty, to są pewnym liderem tabeli! Wszystkie marzenia jednak prysły.

Zamiast wygrać spokojnie, zdobyć upragniony szczyt, FCB poległo w stolicy Niemiec 1:2(0:1), po bramkach Andrieja Voronina(38 oraz 77 minuta) oraz po bramce Miroslava Klose(61 minuta), która tymczasowo zapewniła remis. Herta udowodniła, że nie na darmo jej obrona jest drugą w Bundeslidze (23 stracone bramki, lepiej stoi jedynie Schalke – 19 goli), broniąc się skutecznie przed licznymi atakami Bayernu. Monachijczycy mieli w przeciągu całego spotkania dużo więcej okazji na prowadzenie, jednak wyjątkowo słaba dyspozycja całej drużyny nie pozwoliła na zapewnienie zwycięstwa. W oczy rzucał się szczególnie jeden gracz – Christian Lell. Wychowanek FCB pokazał, jak nie powinno się grać. To przez jego niecelne podanie piłka wylądowała w 38 minucie pod nogi Berlińczyków, po czym znów on sam nie upilnował Voronina, który strzałem w długi róg pokonał Michaela Rensinga.

Sytuacja ta wcale nie była pierwszą szansą gospodarzy na bramkę. Już po 30 minutach gry gości uratował niezawodny Ze Roberto, wybijając piłkę z linii pola karnego strzelona przez Dardai. Na domiar złego na bóle w nodze narzekać zaczął Luca Toni. Początkowe bóle w kostce okazały się problemami ze ścięgnem Achillesa. W 35 minucie Król Strzelców ostatniego sezonu zmieniony został przez Landona Donovana.

Do przerwy nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego, a na tablicy widniał wynik 0:1.

W przerwie trenerze nie dokonali żadnych zmian, a początkowa inicjatywę przejęła ekipa z Monachium. Świetna okazja nadarzyła się w 54 minucie, jednak tego dnia swój dzień miał bramkarz Herty – Drobny, parując piłkę strzeloną głową przed Donovana.

W 58 minucie w końcu na oczy przejrzał Klinsmann, ściągając z boiska słabiutkiego Lella, który udowodnił, że swoje miejsce w składzie zawdzięcza jedynie zawieszeniu Massimo Oddo. Młodego Niemca zastąpił Tim Borowski. .

Zmiana szybko przyniosła efekt, bo już w 3 minuty później swoją 9 bramkę w tym sezonie zdobył Miroslav Klose. Całą akcję zapoczątkował jednak Lucio, który soczyście strzelił z 30 metrów. Wspomniany już Drobny odbił piłkę, a Schweinsteiger dobił, co po raz kolejny zostało obronione przez bramkarza, jednak 3 strzał, tym razem głową nie został zatrzymany.

Od tej bramki mecz rozpoczął się na nowo, a obydwie drużyny były zdeterminowane na zdobycie zwycięstwa. Na miano gracza meczu zasłużyło dwóch piłkarzy – Voronin oraz Drobny. Ten drugi był zawsze na odpowiednim miejscu, gdyby nie jego wspaniała postawa w tym meczu, to FCB z pewnością by się podniosło. Ten pierwszy z kolei zdobywał gole. W 38 minucie po raz pierwszy, a w 77 po raz drugi – tym razem po podaniu Raffaela.

Po tej sytuacji FCB musiał odrabiać straty. W ataki angażowała się cała drużyna, co o mały włos nie przepłacone zostało w 79 minucie stratą kolejnej bramki. Jeśli Rensing zareagowałby o sekundę później, to Patrick Ebert podwyższyłby na 1:3. Młody Niemiec wyszedł jednak ładnie z bramki, dzięki czemu FCB nie straciło szans na uratowanie punktów.

W dalszej część Bayern cisnął przeciwników, jednak jedyną prawdziwą okazją pozostawał strzał Riberyego w 81 minucie. Dla Bayernu była to pierwsza porażka w stolicy od 14 spotkań, dla Herty z kolei pierwszy raz od długiego czasu na szczycie tabeli.