DieRoten.pl
Reklama

Bayern monitoruje sytuację Wirtza, ale…

fot. Fotolia
Reklama

W niemalże każdym zespole z niemieckiej 1. Bundesligi, możemy wyróżnić kilku młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

Mowa jest chociażby o ekipie Bayeru 04 Leverkusen, gdzie największą gwiazdą młodego pokolenia bez dwóch zdań jest tam Florian Wirtz, który w pełni uporał się już z poważną kontuzją kolana (zerwane więzadło krzyżowe).

Nie tak dawno temu utalentowany pomocnik wrócił do akcji i wystąpił w meczu towarzyskim „Aptekarzy” pokazując się z bardzo dobrej strony. Niewykluczone, że w pierwszym starciu rundy wiosennej przeciwko Borussii M’Gladbach (22 stycznia), 19-latek wróci do gry w Bundeslidze.

Warto przy okazji podkreślić, że młody Niemiec w przeszłości niejednokrotnie był łączony z przeprowadzką do Bayernu Monachium, który dostrzega w nim wielki potencjał.

Dzisiejszego popołudnia, najnowsze informacje w sprawie przyszłości piłkarza B04 przedstawił dziennikarz i szef sportowej redakcji „Bilda” – Christian Falk – który został zapytany na swojej grupie „Bayern Insider”, jak obecnie wygląda sytuacja Wirtza i czy „Bawarczycy” są wciąż nim zainteresowani.

Tak, Bayern nadal się o niego stara. Jednak wewnątrz Bayernu, szefowie nie są zbyt zadowoleni, że Wirtz przedłużył kontrakt bez potrzeby. Podobno w jego umowie nie ma żadnej klauzuli odejścia – odpowiedział Christian Falk.

Od momentu swojego debiutu w pierwszej drużynie Bayeru 04 Leverkusen, Florian Wirtz rozegrał 78 spotkań o stawkę (wszystkie rozgrywki), zaś jego dorobek w tym czasie to 19 bramek oraz 22 asysty.

Źródło: Bayern Insider FB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...