Bayern mistrzem Niemiec

Teraz jest to pewne, Bayern jest mistrzem Niemiec! W 31 kolejce Bundesligi Bawarczycy zremisowali w Wolfsburgu 0:0, tym samym utrzymali przewagę nad resztą drużyn i po zdobyciu Pucharu Niemiec, teraz zapewnili sobie kolejny tytuł. Dzięki remisowi, na trzy kolejki przed końcem sezonu, Bayern ma dziesięć punktów przewagi nad drugim Werderem. Na wysprzedanej do ostatniego miejsca Volkswagen-Arena gospodarze zaprezentowali dobrą dyspozycję, ale Michael Rensing pozostał niepokonany. W drugiej połowie meczu Bawarczycy walczyli już wyłącznie o utrzymanie wyniku i po końcowym gwizdku 21 mistrzostwo Niemiec świętowali wielkimi ilościami piwa.

FCB bez Kahna i Ribery
Trzy dni po przegranym meczu półfinałowym Pucharu UEFA trener Ottmar Hitzfeld zmienił ponad połowę wyjściowej jedenastki. Zmęczeni Oliver Kahn, Franck Ribery, Ze Roberto i Lucio pauzowali w dzisiejszym meczu, Miro Klose wypadł ze składu z powodu operacji nosa, również Philipp Lahm nie mógł zagrać w Wolfsburgu. Za nich do składu wskoczyli: Rensing, Daniel van Buyten, Willy Sagnol, Andreas Ottl, José Ernesto Sosa i Lukas Podolski.

Dobrego spotkania oczekiwał Franz Beckenbauer przed meczem, ale mecz rozpoczął się z szansami z obu stron. Vfl było bardziej aktywną drużyną, podczas gdy Bawarczycy męczyli się, by uzyskać kontrolę na boisku, już w czwartej minucie byli bliscy stracenia bramki. Edin Dzeko biegł sam na bramkę Bawarczyków, ale nie trafił w światło bramki. Również Christian Gentner (8 min.) nie potrafił strzelić do naszej bramki.

Pierwszą okazję bramkową dla Bayernu miał w 6 min. Sosa, który po podaniu od Sagnola, wpadł w pole karne Vfl, jednak przestrzelił.
W 14 minucie po raz pierwszy dał o sobie znać Luca Toni, jednak jego próba z 15 metrów została zablokowana – jednak była to jedyna warta uwagi sytuacja Bayernu w ciągu 10 minut pierwszej połowy. W 19 minucie Rensing dobrze wybronił strzał Marcelinhoz rzutu wolnego, krótko wcześniej Bastian Schweinsteiger zablokował strzał Brazylijczyka, który mógł otworzyć wynik spotkania.

Niemniej jednak, Bayern również miał dobra sytuacje w pierwszej połowie. Po dośrodkowanie z rzutu wolnego i zagraniu głową Van Buytena do piłki doszedł Jansen, który nie potrafił skierować piłki do bramki (23 min.). Później Bayern miał pecha, gdy w 37 minucie po zagraniu ręką sędzia Herbert Fandel nie zdecydował się podyktować rzutu wolnego. Tuż przed przerwą Marcelinho jeszcze raz oddał groźny strzał na bramkę FCB, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie trener Hitzfeld postanowił wprowadzić Christiana Lella w miejsce Jansena, jednak to zespól z Wolfsburga był bliższy zdobycia bramki na 1:0. W 50 minucie Rensing popisał się skuteczną interwencją przy strzale Marcelinho z 15 metrów, również przy strzale Dzekosa lepszy okazał się bramkarz Bayernu.

Grało praktycznie tylko Vfl, podczas gdy dla Bayernu liczyło się tylko utrzymanie remisu, na boisko wszedł debiutujący w Bundeslidze Breno, W połowie drugich 45 minut Bayern zdobył się jeszcze do kilku ataków. W 73 minucie rezerwowy Toni Kroos z 14 metrów strzelił obok bramki, również Podolski nie potrafił strzelić w światło bramki (77 min.). W 81 minucie ze strony gospodarzy Grafite trafił tylko w słupek, krótko przed końcowym gwizdkiem napastnik Vfl mając przed sobą tylko Rensinga nie potrafił umieścić piłki w siatce, była to ostatnia akcja meczu po której Bawarczycy mogli cieszyć się z 21 mistrzostwa Niemiec.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0-0

VfL Wolfsburg: Benaglio - Baier, Ricardo Costa, Simunek, Schäfer - Riether, Gentner (Krzynowek 61), Hasebe – Marcelinho (Ljuboja 75) – Dzeko (Dejagah 61), Grafite

Bayern Monachium: Rensing - Sagnol, van Buyten (Breno 73), Demichelis, Jansen (Lell 46) - van Bommel, Ottl - Sosa, Schweinsteiger (Kroos 63) - Toni, Podolski

Sędzia: Herbert Fandel (Kylburg)

Widzów: 30,000

Żółte kartki: Simunek / Lell, Van Bommel

autor: Wioleta