BAYERN MISTRZEM NIEMIEC 2005/2006!!!

Bayern Monachium po raz 20. w swojej historii jest Mistrzem Niemiec! Tydzień po wywalczeniu DFB-Pokal, Bawarczycy sięgnęli po zwycięstwo w Bundeslidze, dzięki remisowi 1:1 w Kaiserslautern. Tym samym Bayern jako pierwszy niemiecki zespół w historii zdołał obronić dublet.50.754 widzów wspierało na Fritz-Walter-Stadion drużynę "Czerwonych diabłów", która zawzięcie walczy o utrzymanie w pierwszoligowej stawce. W 26. minucie Halil Altintop dał gospodarzom prowadzenie. Bawarczycy czekali na wyrównanie do 68. minuty, kiedy to Andreas Ottl zdobył swojego pierwszego gola na boiskach Bundesligi. Ponadto jedyny konkurent Monachijczyków w walce o tytuł- Hamburger SV przegrał w Berlinie z Herthą 2:4.

Ottl od początku, Makaay na ławce

Trener Felix Magath dokonał zmian na dwóch pozycjach w swojej jedenastce w porównaniu do meczu z VfB Stuttgart (3:1). Zawieszonego za kartki Owena Hargreavesa na pozycji defensywnego pomocnika zastąpił Ottl, z kolei w ataku w miejsce Roya Makaaya zagrał Roque Santa Cruz, przesunięty z pomocy. Jako ofensywny pomocnik zagrał wracający po kartkach Michael Ballack.

Trzy dni po bardzo dobrym występie przeciwko Stuttgartowi, Bayern nie prezentował się tak udanie na Betzenberg w Kaiserslautern. Od pierwszych minut na murawie panował chaos.

Mało okazji bramkowych

Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala. W 14. minucie głową niecelnie strzelał Beda, a w drużynie Bayernu szansę miał Santa Cruz (20.).

W 26. minucie zespół Wolfganga Wolfa wyszedł na prowadzenie. Piłkę na środku boiska stracił Ballack, w kierunku bramki Olivera Kahna ruszył Altintop, który pokonał niemieckiego golkipera i było 1:0 dla gospodarzy. Trzy minuty później piłka uderzyła w poprzeczkę bramki Kahna po strzale głową Olivera Schoenheima.

Nieskuteczny Schweinsteiger

W kolejnych minutach Bayern prezentował się nieco lepiej głównie za sprawą aktywnego Bastiana Schweinsteigera. Młody niemiecki pomocnik trzykrotnie próbował zaskoczyć bramkarza 1. FCK Fromlowitza, ale jego próby kończyły się niepowodzeniem (36., 38., 42.).

W przerwie Magath zdecydował się na jedną zmianę. Zdjął z boiska Santa Cruza, który nie spisywał się tak dobrze jak przeciwko VfB. Jego miejsce zajął Makaay.

Bawarczycy niemrawo rozpoczęli drugą połowę, jednak od czasu do czasu dochodzili pod bramką Fromlowitza. Bramkarz gospodarzy wychodził jednak obronną ręką przy strzałach Schweinsteigera (63.) i Makaaya (66.).

Ottl koronuje Bayern na Mistrza

W 68. minucie Ballack zgrał piłkę głową po rzucie rożnym w kierunku Ottla, a młody Niemiec z najbliższej odległości umieścił ją w bramce Kaiserslautern. Bawarczycy odrobili straty i w tym momencie byli Mistrzem Niemiec. Na dodatek miłe wieści nadeszły z Berlina: HSV przegrywał 2:4 z Herthą.

Obie drużyny zadowoliły się podziałem punktów i praktycznie nie próbowały już przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jedynie Claudio Pizarro miał dobrą szansę po fantastycznym wyłożeniu piłki przez rezerwowego Mehmeta Scholla (76.), ale spudłował w tej sytuacji.

Podobnie jak w zeszłym sezonie Bayern zapewnił sobie tytuł na Fritz-Walter-Stadion w Kaiserslautern.

1. FC KAISERSLAUTERN - BAYERN MONACHIUM 1:1 (1:0)

KAISERSLAUTERN: Fromlowitz- Hertzsch, Beda, Schoenheim (46. Pletsch), Bellinghausen- Reinert (66. Mikic), Lembi, Skela, Engelhardt- Altintop (77. Borbely), Halfar

BAYERN: Kahn- Sagnol, Lucio, Demichelis, Lahm- Ottl- Schweinsteiger (79. Salihamidzic), Ze Roberto (65. Scholl)- Ballack- Pizarro, Santa Cruz (46. Makaay)

Ławka rezerwowych: Rensing, Lizarazu, Jeremies, Guerrero

Sędzia: Knut Kircher (Rottenburg)

Widzów: 50.754 (komplet)

Gole: 1-0 Altintop (26.), 1-1 Ottl (68.)

Żółte kartki: Hertzsch / -