Bayern II ponosi porażkę, U17 z kolejnym triumfem

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali między innymi zawodnicy drużyny do lat siedemnastu.

FCB II

SpVgg Bayreuth 2:0 (2:0) FC Bayern II

Nie dalej jak wczoraj druga drużyna Bayernu Monachium prowadzona przez 44-letniego Holgera Seitza mierzyła się na wyjeździe w meczu 24. kolejki z ekipą SpVgg Bayreuth. Niestety monachijczycy tym razem nie podołali zadaniu i zostali pokonani 2:0 przez swoich rywali, zaś katem FCB II okazał się Schiller, który w przeciągu sześciu minut dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Przewaga „Bawarczyków” nad drugim w tabeli VfB Eichstaett w wyniku klęski stopniała tym samym do pięciu oczek. Dorobek Wriedta i spółki po dwudziestu czterech kolejkach to 53 punkty – na wynik ten przełożyło się 16 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki.

Mecz nie ułożył się dla podopiecznych Holgera Seitza zbyt dobrze, albowiem pierwszego gola gospodarze zdobyli już w czwartej minucie. Zaledwie sześć minut później na tablicy wyników widniał wynik 2:0, po tym jak swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Schiller. Zawodnicy Bayernu mieli problemy z wykreowaniem sobie okazji bramkowych i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Po zmianie stron „Bawarczycy” zaczęli z wysokiego C. Najpierw swojego szczęścia próbował Rochelt, po czym świetną okazję zmarnował Wriedt. Bayreuth nie pozostawał bierny i również atakował, ale koniec końców wynik nie uległ już zmianie. Dla drugiej drużyny Bayernu była to pierwsza porażka po serii 7 zwycięstw z rzędu.

Skład: Hoffmann - Tuerkkalesi (58’ Yilmaz), Senkbeil, Mai, Koehn - Feldhahn, Zaiser (58’ Nollenberger) - Franzke (77’ Lange), Rochelt, Jeong - Wriedt

Bramki: 1:0/2:0 Schiller (4’/10’)

FCB U19

FC Bayern U19 4:4 (4:2) VfB Stuttgart U19

W ubiegłą sobotę kibice młodzieżowej piłki w Niemczech i nie tylko, byli świadkami wielkiej kanonady strzeleckiej w meczu ligowym pomiędzy Bayernem do lat 19 z ich rówieśnikami z ekipy VfB Stuttgart. Starcie zakończyło się remisem 4:4, zaś bramki dla zespołu prowadzonego przez 36-letniego Sebastiana Hoenessa zdobywali kolejno Jahn Hermann, Angelo Stiller, Joshua Zirkzee oraz Alex Timossi Andersson.

Remis w meczu na szczycie nie zmienił zbytnio układu sił w tabeli ligowej – Bayern U19 zajmuje obecnie trzecią lokatę i traci do liderów ze Stuttgartu 6 punktów. Warto jeszcze wspomnieć, że młodzi „Bawarczycy” mają do rozegrania jeden zaległy pojedynek.

Jest nam strasznie szkoda tego meczu. Mieliśmy dziś świetną okazję. W pierwszej połowie pokazaliśmy się z dobrej strony, ale w drugiej już nie. Można zremisować z VfB, ale nie podoba mi się to, jak sprawy potoczyły się tuż po przerwie. Nie byliśmy odważni i dynamiczni. Musimy wyciągnąć z tego lekcję – powiedział po meczu Hoeness.

Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu spotkania sędzia podyktował rzut karny na korzyść FCB U19, który wykorzystał Hermann. Goście nie pozostali obojętni i już w 9. minucie wyrównali. Szalony pojedynek rozkręcał się w kolejnych minutach – w pierwszej części spotkania obie ekipy strzeliły jeszcze cztery bramki, zaś monachijczycy schodzili z boiska z wynikiem 4:2 na ich korzyść. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, albowiem minutę po wznowieniu na 4:3 trafili goście. Po tej bramce akcja z obu stron nieco się uspokoiła, ale mimo wszystko nie brakowało kolejnych sytuacji bramkowych. Kiedy wydawało się, że młodzi monachijczycy dowiozą 3 punkty do końca, to na 10 minut przed końcem na 4:4 wyrównał Hottmann.

Skład: Fruechtl – Rausch (61’ Stanisic), Richards, Daniliuc (73’ Poznanski), Lungwitz - Stiller - Herrmann, Jelisic (70’ Booth), Tillman, Timossi Andersson - Zirkzee

Bramki: 1:0 Herrmann (3’), 1:1 Hottmann (9’), 1:2 Grimm (11’), 2:2 Stiller (16’), 3:2 Zirkzee (17’), 4:2 Timossi Andersson (29’), 4:3 Grimm (46’), 4:4 Hottmann (80’)

FCB U17

SSV Ulm 1846 0:4 (0:1) FC Bayern U17

Ekipa Bayernu do lat siedemnastu pod wodzą legendarnego Miroslava Klose nie zwalnia tempa! Tym razem łupem młodych piłkarzy Bayernu padła drużyna SSV Ulm U17. Luca Denk i spółka nie okazali litości i bez najmniejszych problemów rozbili na wyjeździe swoich rywali aż 4:0. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Lasse Guenther, Luca Denk, David Halbich oraz Alexander Bazdrigiannis.

Po rozegraniu 19 spotkań młodzi „Bawarczycy” zajmują pierwsze miejsce z przewagą czterech oczek nad Mainz U17. Warto wiedzieć, że piłkarze FCB mają jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz. Dorobek klubu ze stolicy Bawarii w tym sezonie ligowym może robić wrażenie, albowiem mowa o 17 zwycięstwach i 2 porażkach. Jeśli zaś mowa o bilansie bramkowym, to mówimy o 50 zdobytych oraz 16 straconych golach.

Nie byłem zadowolony z pierwszej połowy, powiedziałem o tym chłopakom. W drugiej części spotkania zagraliśmy już lepiej i zdobywaliśmy bramki – powiedział po meczu Klose.

Monachijczycy od samego początku mieli swoich rywali pod kontrolą. W ósmej minucie sędzia podyktował rzut karny, ale Denk zmarnował jedenastkę. Bayern stwarzał sobie kolejne okazje, ale defensywa Ulm radziła sobie bardzo dobrze. Dopiero w 35. minucie goście z Monachium przeprowadzili skuteczny atak, który zakończył się trafieniem na 1:0. Po zmianie stron „Bawarczycy” ruszyli do ataku, czego efektem było trafienie Denka na 2:0. Podobnie jak w pierwszej części meczu gospodarze nie potrafili przełamać obrony FCB. W 58. minucie na 3:0 podwyższył Halbich, zaś kropkę nad i w końcowej fazie pojedynku postawił Bazdrigiannis.

Skład: Kainz – Brueckner (67’ Ignjatic), Lawrence, Hofmann, Herold (64’ Motika) – Denk – Bazdrigiannis, Rhein, Guenther – Porta, Halbich

Bramki: 0:1 Guenther (35’), 0:2 Denk (49’), Halbich (58’), 0:4 Bazdrigiannis (76’)