Bayern demoluje w sparingu

FC Bayern bardzo poważnie potraktował mecz towarzyski z SpVgg Kaufbeuren i zdemolował swojego rywala 11:0. Monachijczycy taki dorobek bramkowy zawdzięczają przede wszystkim dzięki skuteczności dwóch byłych zawodników Werderu Brema - Tima Borowskiego i Miroslava Klose. Pierwszy strzelił cztery gole, zaś drugi zanotował hat-tricka. Pierwszy sparing z czterech zaplanowanych przeszedł do historii. Bawarczycy przy niesprzyjającej aurze (od rana padał obfity deszcze, przeszła burza) pokonali w meczu z okazji jubileuszu klubu z Kaufbeuren miejscowy zespół 11:0 (7:0). Jeszcze na godzinę przed rozpoczęciem spotkania myślano o odwołaniu pojedynku z powodu pogody, jednak ostateczne zdecydowano się na wypełnienie planu.

Okazało się to dobrym posunięciem, bowiem zaraz po pierwszym gwizdku opady deszczu ustąpiły. Wprawdzie ogromna ilość wody stała na murawie, jednak nie powstrzymała ona Bawarczyków od szturmu na bramkę rywala. Worek z bramkami otworzył Thomas Muller w 5. minucie spotkania, który jeszcze w 23. minucie dorzucił drugie trafienie. W między czasie strzelali Klose (11.) i Jose Ernesto Sosa (31.). Później niebywałym osiągnięciem popisał się Borowski - w ciągu zaledwie 4 minut zaliczył klasycznego hat-tricka (34., 36., 38.) dając prowadzenie FCB 7:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron na boisku pojawiło się wielu młodych zawodników, ale i to nie pomogło gospodarzom, którzy stracili kolejne cztery gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Borowski (55.), Klose (60., 67.) oraz Stefan Rieß (78.), który ustalił rezultat spotkania 11:0.

"To świetna sprawa, że można po sezonie zaoferować fanom taką zabawę"
powiedział po meczu Uli Hoeness. Szczególnie na boisku brylował Klose. Po raz pierwszy od czasu kontuzji napastnik FCB rozegrał pełne 90 minut. "Jestem bardzo zadowolony" stwierdził Miro.

SpVgg Kaufbeuren - FC Bayern 0:11 (0:7)

FC Bayern: Kraft (60. Twardzik) - Schürf (70. Rohracker), Badstuber, Van Buyten, Contento - Sosa (60. Kopplin), Van Bommel (46. Rieß), Borowski, Ottl - Klose, Müller

Widzów: 8.000
Bramki: 1:0 Müller (5.), 2:0 Klose (11.), 3:0 Müller (23.), 4:0 Sosa (31.), 5:0, 6:0, 7:0, 8:0 Borowski (34., 36., 38., 55.), 9:0, 10:0 Klose (60., 67.), 11:0 Rieß (78.)