DieRoten.pl

Ballack: Bayern czeka wymiana pokoleniowa

21.05.2022, 10:29:41
FotoOlimpik

W pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec można wyróżnić kilku wiekowych piłkarzy, których prędzej czy później trzeba będzie zastąpić.

Świadom tego problemu jest Michael Ballack, który w przeszłości przez kilka sezonów miał okazję grać i zdobywać trofea w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Emerytowany już pomocnik zdradził w rozmowie dla „Sport Bilda”, że dla szefów Bayernu będzie to niemałe wyzwanie. Niemniej jednak 45-latek jest przekonany, że wiekowi gracze jak Robert Lewandowski, Thomas Mueller oraz Manuel Neuer byli i będą ważni dla struktury i hierarchii zespołu.

− Oczywiście, że nastąpią zmiany ze względu na wiek. Będzie to wyzwanie dla szefów, których czekają trudne decyzje. Aby inne kluby to wykorzystały, to musza odrobić pracę domową – w tym sezonie nikt ani przez chwilę nie zagroził FCB – powiedział Ballack.

− Kontrakt Thomasa Muellera został przedłużony. Co się stanie z Manuelem Neuerem? W grę liczy się także Robert Lewandowski. Są to starzejący się zawodnicy, którzy nie muszą - ale mogą w niedalekiej przyszłości - stanowić problem – mówił dalej.

− Ponieważ zazwyczaj zawodnik z wiekiem traci trochę na jakości. Z drugiej strony, nie należy lekceważyć znaczenia i pozycji tych zawodników. Lewandowski, Neuer i Mueller byli i będą ważni dla struktury i hierarchii zespołu – dodał.

W tej samej rozmowie, Michael Ballack odniósł się również do kwestii dalszej przyszłości Roberta Lewandowskiego, który według Niemca może jeszcze grać na obecnym poziomie przez kilka lat.

− Robert Lewandowski jest z pewnością zawodnikiem, który może jeszcze przez jakiś czas grać technicznie i fizycznie na swoim obecnym poziomie. Jeśli chodzi o jakość drużyny, Lewandowski jest z pewnością jednym z kluczowych zawodników – podsumował Michael Ballack.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)21.05.2022 20:35
Myślę że Ballack by był taki sam ja Hasan, bez jaj!!
21.05.2022 17:25
Skoro odejdzie Lewy to trzeba też kogoś za nim dać nowego, młodszego.
MULA jest spoko, ale coraz bardziej z racji na wiek ZAMULA.
21.05.2022 17:10
Bayern w ogóle powinien budować nową kadrę zaczynając od obrońców. Duże zmiany muszą być coś jak po sezonie gdzie 4 miejsce zdobyliśmy.
21.05.2022 14:20
Jaka wymiana pokoleniowa? Mówimy tutaj o 2 graczach. Fakt, niezwykle ważnych. Jednak środek obrony, środek pola i skrzydła wchodzą w najlepszy dla piłkarza wiek. Pora przejmować odpowiedzialność.
21.05.2022 11:14
21.05.2022 11:09
Hasan na pewno ogarnie! W koncu po odejsciu Lahma i Robbery poszlo mu gladko...
21.05.2022 10:52
Oby ta zmiana pokoleniowa nie dotyczyła wszystkich naraz i będzie ok. Zacząć od Lewego, potem przyjdzie kolej na Muellera i Manu.
21.05.2022 10:45
Każdy klub odnoszący sukcesy musi z tym się liczyć. Problem jednak w tym, że u nas ciągnie się do końca tych ojców sukcesu bez myślenia o zastępstwo lub dokonując złych wyborów. Fajnie było jak Lahm kończył to Kimmich był idealnym następcą. Niby Robbery jak kończyli to nazwiska i potencjał były.... ale nie do końca efekt jest najlepszy :( Bramkarz, napastnik - te pozycje leżą i kwiczą.