DieRoten.pl
Reklama

Ballack: Bayern czeka wymiana pokoleniowa

fot.
Reklama

W pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec można wyróżnić kilku wiekowych piłkarzy, których prędzej czy później trzeba będzie zastąpić.

Świadom tego problemu jest Michael Ballack, który w przeszłości przez kilka sezonów miał okazję grać i zdobywać trofea w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Emerytowany już pomocnik zdradził w rozmowie dla „Sport Bilda”, że dla szefów Bayernu będzie to niemałe wyzwanie. Niemniej jednak 45-latek jest przekonany, że wiekowi gracze jak Robert Lewandowski, Thomas Mueller oraz Manuel Neuer byli i będą ważni dla struktury i hierarchii zespołu.

− Oczywiście, że nastąpią zmiany ze względu na wiek. Będzie to wyzwanie dla szefów, których czekają trudne decyzje. Aby inne kluby to wykorzystały, to musza odrobić pracę domową – w tym sezonie nikt ani przez chwilę nie zagroził FCB – powiedział Ballack.

− Kontrakt Thomasa Muellera został przedłużony. Co się stanie z Manuelem Neuerem? W grę liczy się także Robert Lewandowski. Są to starzejący się zawodnicy, którzy nie muszą - ale mogą w niedalekiej przyszłości - stanowić problem – mówił dalej.

− Ponieważ zazwyczaj zawodnik z wiekiem traci trochę na jakości. Z drugiej strony, nie należy lekceważyć znaczenia i pozycji tych zawodników. Lewandowski, Neuer i Mueller byli i będą ważni dla struktury i hierarchii zespołu – dodał.

W tej samej rozmowie, Michael Ballack odniósł się również do kwestii dalszej przyszłości Roberta Lewandowskiego, który według Niemca może jeszcze grać na obecnym poziomie przez kilka lat.

− Robert Lewandowski jest z pewnością zawodnikiem, który może jeszcze przez jakiś czas grać technicznie i fizycznie na swoim obecnym poziomie. Jeśli chodzi o jakość drużyny, Lewandowski jest z pewnością jednym z kluczowych zawodników – podsumował Michael Ballack.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...