Albiol: Musieliśmy się sporo wycierpieć

Nie dalej jak w ubiegły wtorek klub ze stolicy Bawarii rozegrał dziesiąte i ostatnie zarazem spotkanie w tej edycji elitarnych rozgrywek Champions League.

Przypominamy, że monachijczycy nie spełnili oczekiwań i odpadli na etapie 1/4 finału z ekipą Villarreal (przed rokiem Bayern również odpadł w ćwierćfinale po dwumeczu z Paris Saint-Germain).

Po zakończeniu spotkania w Monachium, na temat awansu wypowiedział się Raul Albiol, który został wybrany przez oficjalny portal UEFA Piłkarzem Meczu. 37-latek odniósł się nie tylko do przebiegu gry, ale i również rywalizacji ze strzelcem jedynej bramki dla FCB, czyli do Roberta Lewandowskiego.

− Musieliśmy się wiele wycierpieć w tym meczu. To było długie 90 minut i nie chcieliśmy dogrywki, bo byłoby to zbyt wielkim cierpieniem w starciu z przeciwnikiem, który ma bardzo dobrych napastników i zmusił nas do największego skupienia – powiedział Albiol.

− Zazwyczaj napastnicy na tym poziomie są jednymi z najlepszych w Europie i trzeba się mierzyć na tym poziomie. Lewandowski wymagał ode mnie, abym przez 90 minut był w najlepszej formie i bardzo skupiony – podsumował Raul Albiol.

Wczorajszego późnego wieczora poznaliśmy ostatnie dwa zespoły, które wywalczyły awans do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów. Jeśli mowa o Villarreal, to rywalem podopiecznych Albiola i spółki będzie Liverpool, który w dwumeczu pokonał Benfikę 6:4.

Źródło: UEFA / Movistar