3:2 w Duesseldorfie

Pozytywnie zaprezentowała się drużyna Bayernu Monachium w przedostatniej grze kontrolnej przed wznowieniem rywalizacji w Bundeslidze. Na LTU-Arena w Duesseldorfie Bawarczycy pokonali miejscową Fortunę 3:2 (1:0). Dwukrotnie do bramki rywala trafił Jan Schlaudraff, jednego gola dorzucił Luca Toni.

Włoch w 34. minucie wyprowadził Bayern na prowadzenie 1:0. Po przerwie na 2:0 podwyższył Schlaudraff (56.), kontaktową bramką odpowiedział Erwig (70.), ale odpowiedź Bayernu była błyskawiczna - w 71. minucie po strzale Schlaudraffa było 3:1. Wynik na 3:2 ustalił w 78. minucie Cock. Kibice Bayernu mogli w akcji obejrzeć nowy nabytek, Brazylijczyka Breno, który wraz ze swoim rodakiem, Lucio, tworzył w tym meczu środek obrony.

FORTUNA DUESSELDORF - BAYERN MONACHIUM 2:3 (0:1)

FORTUNA: Melka - Krecidlo (46. Hampel), Palikuca (46. Cakir), Langeneke, Heeren (80. Spier) - Cebe (87. Klimczok), Lambertz (73. Costa), De Cock, Heidinger (46. Anfang) - Kazakis (46. Kastrati), Lawarée (46. Erwig)

BAYERN: Kahn (46. Dreher) - Sagnol (46. Lahm), Lucio (46. Van Buyten), Breno (46. Demichelis), Lell - Schweinsteiger (46. Altintop), Ottl, Van Bommel (46. Zé Roberto), Sosa (69. Kroos) - Klose (46. Schlaudraff), Toni

Sędzia: Marc Seemann (z Essen)

Widzów: 31.075

Gole: 0:1 Toni (33.), 0:2 Schlaudraff (56.), 1:2 Erwig (70.), 1:3 Schlaudraff (72.), 2:3 De Cock (79.)

Żółte kartki: Palikuca / van Bommel

Juz 2 lutego ruszamy! Nie czekaj! Zacznij obstawiac!