Komentarze użytkownika: Luke1305 Strona 1

@misza Z jednej strony masz rację, bo na razie jesień wygląda bliźniaczo podobnie do ostatniego sezonu. Z tym wyjątkiem, że BVB na tych słabszych zespołach zawsze traciła punkty. Jeśli w tym sezonie będzie inaczej, to może być jeszcze ciekawiej niż w poprzednim sezonie.

24.08.2019 08:42

@JazGod Prawda. Dziś Hummels był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku w ciągu całego meczu. Umiejętność przewidywania/czytania gry, dobre ustawienie i to piękne wprowadzenie piłki. Favre i cały sztab trenerski będą na niego chuchać i dmuchać, żeby przypadkiem nic się nie stało. Bo jak go zabraknie, to z tyłu może być różnie.

23.08.2019 22:54

Dzisiaj BVB grała niesamowitą padakę do 60 minuty. Dopiero wprowadzanie Brandta i Hakimiego zmieniło obraz gry. Zwłaszcza ten pierwszy rozruszał ofensywę Dortmundu. Schulz dziś wyglądał tragicznie, Thorgan Hazard też nie może się odnaleźć. W obronie dużo niepewności, zwłaszcza Burki. Cieszę się z trzech punktów, ale z taką grą (i przesypianiem pierwszych połów - to jakiś znak firmowy teraz?) BVB wręcz prosi się o ich stratę.

23.08.2019 22:42

Tak informacyjnie:
"Watford are in talks to sign PSV’s Steven Bergwijn, according to the Athletic. If Bayern Munich want him, looks like they’d have to make a move today"

I jeszcze ciekawostka:
"Sky sources understand Wolves are close to signing Bayern Munich midfielder Meritan Shabani.

The 20-year old, who has started one Bundesliga game for Bayern, is in the UK to finalise personal terms and have a medical after the two clubs agreed a fee.

The attacking midfielder has one year left on his current contract and is expected to go straight into Wolves' U23 squad. "

08.08.2019 10:10

Haller z Eintrachtu trafi do West Hamu. Był przez jakiś czas na celowniku BVB, w Bayernie chyba też jakaś plotka się o nim pojawiła. Wybrał grę dla średniaka w PL. Takie czasy. Ale ponoć bardzo chciał trafić do Anglii. Szkoda. Bundesliga traci kolejnego, fajnego zawodnika.

16.07.2019 10:49

Trudno się spodziewać, żeby Zorc zapytany o Hummelsa powiedziałby coś innego. Lepszy raczej już nie będzie, wniesie jednak potrzebne doświadczenie do młodej linii defensywnej. A widać, że dla BVB jest to bardzo potrzebne (wystarczy spojrzeć na mecze, w których Piszczek był zdrowy i w tyłach był większy spokój. Teraz dodatkowe doświadczenie wniesie Hummels).
Z drugiej strony przyjście Hummelsa może sprawić, że BVB straci jednego z młodych, środkowych obrońców (sporo się mówi ostatnio o odejściu Diallo). Do końca okienka transferowego jeszcze dużo czasu. Najpewniej Bayern kogoś kupi, a Borussia Dortmund kogoś straci (niepewna jest przyszłość Weigla, Guerreiro i ostatnio właśnie Diallo).

07.07.2019 12:40

No i na wejście Bayern z Herthą, a BVB z Augsburgiem. Der Klassiker w 11 kolejce w Monachium.

28.06.2019 12:08

@bayern1987dwa
Zwróciłbym uwagę nie tylko na Bayern i BVB, bo Nagelsmann w Lipsku też może stworzyć ciekawy projekt. Hertha dostała mega zastrzyk finansowy. Bosz z Leverkusen dalej będzie grał ofensywną piłkę i sprawi problemy każdej drużynie, podobnie Eintracht. Do tego jeszcze Rose w Gladbach. Oj może to być ciekawy sezon. A dziś o 12.00 poznamy terminarz BL.

28.06.2019 10:02

@JazGod
Nie kwestionuje klasy sportowej Hummelsa, jak zresztą napisałem w poprzednim poście. Nie podobało mi się jego podejście oraz jego hipokryzja (krytykował Gotzego za sposób odejścia do Bayernu, a sam odszedł bardzo podobnie, jeszcze będąc kapitanem zespołu).
Pewnie, że jeszcze ma lata grania przed sobą na wysokim poziomie i to mnie cieszy. Niech gra jak najlepiej. Ale będzie miał trudny początek, podobny do Gotze kiedy ten wrócił, może nawet trudniejszy. Ale zakładam, że uda mu się z powrotem przekonać większość fanów BVB do siebie.

21.06.2019 15:31

Jako kibic BVB mam mieszane uczucia do transferu Hummelsa. Gość odszedł z BVB w nieelegancki sposób, teraz wraca, bo nie będzie miał miejsca w pierwszym składzie w Bayernie (fakt, monachijscy bossowie nie zachowali się fair, mówiąc, że niezależnie od formy jaką będzie prezentował, zasiądzie na ławce). Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to jest na pewno wzmocnienie. W defensywie brakowało doświadczenia, młodsi obrońcy czegoś się od niego nauczą. Brakuje mu szybkości, ale ma świetne rozegranie. Na pewno zwiększa opcje w defensywie. Ale musi się naprawdę napracować, żeby przekonać do siebie kibiców BVB.

Od jakiegoś czasu krążą plotki o Gundoganie. Nie za bardzo wierzyłem w jego powrót do BVB w tym roku (sporo już wydaliśmy, a chyba napastnik jest większym priorytetem). Może za rok, za darmo, jak mu się skończy kontrakt. Teraz jednak pojawiają się informacje o tym, że mógłby trafić do Bayernu. Jeśli tak by się stało, to na pewno byłoby dla was wzmocnienie. Gość ma niesamowity przegląd pola, dobry drybling, pracuje w obronie. Ciekawe czy gdzieś pójdzie, zwłaszcza że City praktycznie zaklepało Rodriego.

Ogólnie podoba mi się, jak BVB szybko ogarnęła większość transferów do klubu w tym okienku. Schulz, Brandt, Hazard, Hummels, wcześniej wykupili Paco. Przydałby się jeszcze jeden napastnik (Haller to takie małe marzenie, ale on chyba woli trafić do Anglii). Teraz jednak czeka nas wyprzedaż zawodników, którzy większych szans na grę nie dostaną. Kto wie, jeśli uda się dobrze sprzedać, to jeszcze ktoś ciekawy może trafić do BVB. Tak czy siak nie mogę się doczekać nowego sezonu i liczę, że będzie zacięta walka oraz pełna emocji.

21.06.2019 13:49

No to teraz oficjalnie. Gratulacje. Ładne pożegnanie waszych legend. Przynajmniej w tym sezonie była niepewność do ostatniej kolejki ;)

18.05.2019 17:27

Klopp w każdym potrafi rozpalić ogień. W takim okrojonym składzie. Takie zwycięstwa należą mu się, jak nikomu innemu. Meczycho!

07.05.2019 23:10

Chyba dzisiaj już można pogratulować Bayernowi mistrzostwa. Matematyczne szanse jeszcze są, ale z mentalnością, którą obecnie ma BVB wątpię, żeby w ostatnich spotkaniach zdobyła komplet punktów, a Bayern dwa razy się potknął, chociaż przeciwników macie niewygodnych. Dziwny to był sezon. Jeśli chodzi o czarno-żółtych, to wiosną wszystko odwróciło się o 180 stopni. W rundzie jesiennej wygrywali praktycznie przegrane mecze. W tej są frajerami rundy, oddając te wygrane (Hoffe czy teraz Werder). Do tego Bayern kilka razy podawał im rękę, ale BVB ją odtrącała. Cóż... chociaż fajnie, że tym razem mistrz nie był znany na początku wiosny i walka była do samego końca. Mam jednak złe przeczucia, że w przyszłym sezonie tak nie będzie. Jeszcze raz gratulacje.

05.05.2019 10:23

Gratulacje. BVB zamiast wziąć przykład z Freiburga, to wyszła na boisko z pełnymi gaciami i zagrała najgorszy mecz w sezonie. Dołożyć do tego zaangażowanie Bayernu i wynik nie może dziwić (może nawet powinno być wyżej).

06.04.2019 20:41

@hoven
Myślę, że emocje będą tak czy siak. Tak naprawdę to tak wielkich emocji (bo stawka meczu wysoka) dawno nie było ;)

31.03.2019 22:03

Za tydzień spotkanie pod względem emocji i wagi będzie niesamowicie ciekawe. Zastanawia mnie jednak jaki będzie poziom sportowy. Trzeba przyznać, że BVB w żadnym meczu wiosennej rundy nie zagrała na takim poziomie, którym klub z Dortmundu zachwycał na jesieni. W meczu z Wolfsburgiem może i czarno-żółci mieli przewagę, ale nie jakąś miażdżącą i tak wielu sytuacji nie stworzyli. Z drugiej strony Bayern gra niesamowicie chwiejnie. Nie tak dawno wygrywali swoje spotkania kilkoma bramkami i raczej na luzie (przynajmniej tak wynikało z wyniku i statystyk), a teraz remisują z co prawda niewygodnym, ale jednak Freiburgiem. Obie drużyny nie są w najwyższej formie, do tego BVB może borykać się z kilkoma kontuzjami. Ciekawe jaki będzie to mecz pod względem sportowym. Ale pewne jest to, że walka będzie zacięta i dawno nie było takiej stawki w Bundeslidze.

31.03.2019 21:27

Przyznam, że po pierwszych 30 minutach byłem zdruzgotany. Nie graliśmy zupełnie nic. Do czasu dość przypadkowej bramki. I wtedy jakby się trochę zawodnicy BVB odblokowali. Oczywiście, wciąż popełniali błędy, ale zaczęli grać do przodu, co ostatnio było problemem. Strata bramki po stałym fragmencie gry i nerwówka w końcówce, to już powinna być normalka dla kibica czarno-żółtych (moje biedne serducho :D ). Najważniejsze trzy punkty i to bez ważnych graczy - Reusa, Piszczka i Delaneya.

24.02.2019 20:53

Frankfurt z Interem w Lidze Europy. Chyba najciekawsza para

22.02.2019 13:57

@Sopariev
Czy spuchnął to zobaczymy. Na pewno ten luty jest bardzo kiepski w wykonaniu czarno-żółtych. Dużo powie mecz z Leverkusen. Wyprzedaż? Może Weigl odejdzie, bo mocno chciał do Tuchela (chociaż ostatnio częściej gra i się uspokoił). Poza tym angielskie kluby będą chciały ściągnąć Sancho, ale wątpię, żeby BVB go puściła po jednym sezonie. Masz rację z krótką ławką, więc raczej zamiast wyprzedaży, liczę na wzmocnienia.

Edytowano : 2019-02-21 00:14:01

po jednym dobrym sezonie

21.02.2019 00:13

Ekhm. Dla wszystkich, którzy mówią, że Juve już nie ma szans, a Atleti nie traci bramek, to tak (trochę nieskromnie) przypomnę BVB vs Atletico 4:0 (ach, dobre czasy. W sumie nie takie dawne ;) )

20.02.2019 23:19

Mecz raczej dla koneserów, którzy mogli podziwiać ustawienie taktyczne, pochwalać grę w defensywie. Dla większości jednak spory zawód, bo właśnie w tym meczu (chyba największy hit, jeśli chodzi o obecne pary w LM) wszyscy liczyli na większe emocje.

Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało i proszę kibiców Bayernu o wyrozumiałość, ale ten mecz momentami wyglądał jak ostatnie starcie BVB z Norymbergą (kto oglądał, ten pewnie podobnych porównań się doszuka), z czym Bayern był właśnie... Norymbergą - dobrze przesuwał się w obronie, nie pozwalał przeciwnikowi rozgrywać, zawodnicy ubezpieczali się wzajemnie, ale jeśli chodzi o atak, to czekali na kontrę, kilka razy nawet próbowali atakować, jednak najważniejsze było utrzymanie czystego konta, co im się udało. A Live było trochę jak BVB w tym starciu z Norymbergą. Niby potencjał ofensywny jest, parę sytuacji udało się stworzyć, ale brak zimniej krwi i skuteczności sprawił, że piłka do siatki nie wpadła (do tego, jak wcześniej pisałem, rywale mocno uprzykrzali im życie).

Abstrahując od tego porównania, Bayern może trochę żałować tego, że nie strzelił bramki Liverpoolowi, który był tak osłabiony w defensywie (boczni obrońcy angielskiego klubu grali naprawdę słabo, zwłaszcza Robertson cały czas bronił na piętach, gdy zbliżał się do niego Gnabry, do tego brak Van Dijka - chociaż trzeba przyznać, że Fabinho spisał się całkiem nieźle na nowej pozycji). Co będzie za 3 tygodnie? Nie wiadomo. To aż 3 tygodnie! Mogą się jeszcze zdarzyć kontuzje, ktoś może odpalić. Jeszcze masa czasu i nie ma co przewidywać. Tak czy siak, wciąż życzę powodzenia, bo po pierwszej rundzie pucharowej LM wynieśliście jedyny pozytywny wynik spośród drużyn Bundesligi (ok, Schalke nie grało, ale dajcie spokój...)

20.02.2019 13:45

Powodzenia! Najpewniej bronicie honoru Bundesligi w Europejskich Pucharach. No bo bądźmy szczerzy, Schalke zostanie najprawdopodobniej zjedzone przez City, a odrobienie strat przez nas na Signal Iduna Park byłoby jakimś cudem (do tego z obecną formą... - ale pomarzyć można ;) ).

Edytowano : 2019-02-19 20:02:16

w Lidze Mistrzów*

19.02.2019 20:01

No to kryzys na całego w BVB. Najpierw nie szło w obronie, teraz w ataku zupełna impotencja. Wystarczyło postawić autobus i czarno-żółci mają problem. To miał być mecz na przełamanie, a może być tym, który przelał czarę goryczy. Szybko ta przewaga zaczyna uciekać, młodzi czują oddech Bayernu i się palą (a doświadczeni kontuzjowani). Nie zmienia to faktu, że ze spadkowiczem, choć naładowanym energią i z nowym trenerem, to powinno się wygrywać z łatwością. A tak, takimi meczami przegrywa się mistrzostwa.

18.02.2019 22:33

Po ptokach. Ostatnia nadzieja Bundesligi w LM to Bayern, a też łatwo nie będzie miał. Powodzenia

13.02.2019 22:52

No to pa pa... tragedia

13.02.2019 22:45

i 0:2. Kompletnie bez zaangażowania w drugiej odsłonie. Przegrywamy 0:1 i bez pressingu, bez agresji. Jakby inna drużyna wyszła na drugą połowę. Jeśli nie wcisną jakimś cudem jednej bramki, to prawdopodobnie po Lidze Mistrzów dla BVB.

13.02.2019 22:42

Bardzo słaba druga połowa. I może Favre faktycznie odpuszcza ten mecz? Do 77 minuty bez zmian. A jak w końcu coś zmienił, to... wprowadził Schmelzera. Okeeeeej...

13.02.2019 22:39

No to teraz mecz się otworzy w Londynie...

13.02.2019 22:06

BVB po pierwszej połowie lepsze od Londyńczyków. Szkoda, że nie wcisnęli bramki, ale obie drużyny bardzo ostrożne, przez co jest mało sytuacji. Słyszę, że Ajax wymiata w pierwszej połowie z Realem. Oby starczyło im pary. Zerknąłem też na powtórkę gola. Jakby sędzia uznał, to też nikt by się nie czepiał. Wydaje mi się, że to Courtois schrzanił zupełnie i powinien zostać za to ukarany.

13.02.2019 21:56

Mam nadzieję, że trochę przeceniacie Tottenham. W Lidze Mistrzów w tym sezonie nie prezentowali się najlepiej, a dla nich też jest istotne, żeby trzymać się w Premier League za plecami City i Live. Fakt, dla BVB w tym sezonie liga pewnie jest najważniejsza, ale nie wierzę, żeby odpuścili zupełnie LM. Remis byłby cacy, zwłaszcza bramkowy. Zobaczymy ;)

13.02.2019 12:36

@dzordan
Racja. Momentami był wściekły i bezradnie rozkładał ręce.

12.02.2019 22:08

PSG bardzo niedokładne (dziwne, bo to przecież drużyna Tuchela, który tak podpatruje Guardiolę), ale mimo wszystko z groźniejszymi sytuacjami. United na razie lepiej fizycznie wyglądają, stosują pressing, przeszkadzają, ale w ataku nie do końca wychodzi. Obie drużyny bardzo ostrożnie i dlatego spotkanie na razie takie sobie.

12.02.2019 21:56

Nie ma co brać na poważnie takich rankingów. Teraz każdy może wygrać z każdym. Mogą się trafić kontuzje ważnych zawodników, słabszy dzień. Wyświechtany frazes ale: Wszystko się może zdarzyć.

12.02.2019 18:49

@Sopariev
Drobne urazy w przypadku Piszczka (ból stopy) i Paco (uraz barku) i Reus też nie najgorzej, jak na niego (naderwany mięsień - przerwa ok. 10 dni). No i końcówka epidemii grypy w BVB. Teraz Weigla złapało. Wątpię, żeby odpuścili tak ważne rozgrywki, po prostu nieszczęśliwy zbieg z tymi kontuzjami. Pociesza to, że w Tottenhamie nie zagrają ważni zawodnicy, jak Kane czy Alli. O zwycięstwo będzie trudno, ale szykuje się ciekawy dwumecz. Będę zadowolony z remisu w Londynie (ale oczywiście liczę na zwycięstwo ;) ).

12.02.2019 12:42

Bez Reusa, Paco, Piszczka i Weigla BVB poleciała do Londynu. Oj cienko to widzę... Zobaczymy.

12.02.2019 12:08

@fcb25
Chyba nikt nie potrafi wyjaśnić co się stało. Kompletna nieodpowiedzialność w obronie ze strony niektórych zawodników. Dziwi też, że po tak dobrej pierwszej połowie, przyszła taka druga (przypomniał się mecz 4:4 z Schalke. Brrrr!) Być może na ławce zabrakło Favre, który pokierowałby czarno-żółtymi. W sumie to mało istotne. Nie wolno roztrwonić prowadzenia 3:0 w kilkanaście minut. Takimi meczami można przegrać mistrzostwo. I tyle. Myślę, że dziś Bayern to wykorzysta. Zwłaszcza, że zna wynik i to ich powinno dodatkowo zmotywować.

09.02.2019 17:47

BVB pokpiła sprawę w drugiej połowie. Zawodnicy myśleli, że wygra się mecz, grając w drugiej połowie na pół gwizdka. A Hoffe przycisnęło i z każdym golem zyskiwało pewność siebie. Brawo dla Hoffe za walkę do końca. A dla BVB bura, bo prowadzenia 3:0 nie można oddawać w żadnym wypadku, nawet jeśli za kilka dni jest mecz w Lidze Mistrzów...

09.02.2019 17:24

@DieRoten
Jakiś drobny problem mięśniowy. 2 tygodnie przerwy bodajże (tak podawała prasa niemiecka). Więc możliwe, że w Lidze Mistrzów w pierwszym meczu z Totkami nie zagra

09.02.2019 16:24

Dziś z każdą minutą BVB się rozkręcała. Pierwsze 10 minut nijakie, ale później wszystko zaczęło klikać. I to bez Reusa, Delaneya czy Paco (chociaż ten ostatni jest trochę zablokowany). Na razie gramy świetnie, a Hoffe praktycznie nie tworzy sytuacji. Zobaczymy jak będzie wyglądała druga połowa.

09.02.2019 16:21

Gratulacje dla Bayernu. Wczoraj w meczu BVB wiele osób za porażkę obwiniało bramkarza rezerw. Dzisiaj Hummels zachował się jak zawodnik rezerw i wpakował Bayern w kłopoty. Na plus na pewno Gnabry, który grał na bardzo dobrym poziomie przez 60 minut, później zniknął. No i Lewego trzeba pochwalić. Podań nie dostawał, to sam dostarczył dwie, dość szalone asysty. Ogólnie awans jak najbardziej zasłużony. Hertha jakoś średnio się rzucała do ataku, żeby odrobić straty, Bayern miał zdecydowanie więcej sytuacji. Powodzenia w dalszej fazie!

06.02.2019 23:20

Jakoś nie tęsknię za Hummelsem w BVB ;) Co on zrobił?

06.02.2019 22:12

Gnabry dzisiaj w Bayernie zamiata. Bardzo się wyróżnia na tle swoich kolegów. Poza nim trudno kogoś wyróżnić.

06.02.2019 21:35

Niemieccy sędziowie... Już powinien być karny dla Bayernu. I Berlin prowadzi. No nieźle.

06.02.2019 20:49

@predator
Oczywiście żałuję, że BVB odpadła z pucharu Niemiec. Jeśli już przegrywać, to po meczu, w którym pada 6 bramek i są takie emocje. No i masz rację, że akurat tę porażkę można ewentualnie przeboleć, bo najważniejsze są liga oraz Liga Mistrzów. Życzę powodzenia w dzisiejszym spotkaniu :)

06.02.2019 08:17

Koniec. Ale meczycho! Fakt, zrobiło się dopiero w dogrywce, bo pierwsze 90 minut było takie sobie. Troszkę BVB zwycięstwo kosztował trzeci bramkarz Oelschlägel - miał kilka niezłych interwencji, ale przy drugiej i zwłaszcza trzeciej bramce mógł się lepiej zachować. Tragiczne rzuty karne z naszej strony i gratulacje dla Werderu.

Można się jeszcze odnieść do sędziowania. Brych był tragiczny. Bramka dla BVB na 3:2 nie powinna być uznana, przez rękę Larsena. Wcześniej nie zauważył ewidentnego faulu w polu karnym na Guerreiro. Ogólnie dużo złych decyzji w jedną i drugą stronę. VAR w ogóle jest w pucharze? Z tego co pamiętam, to chyba nie ;)

05.02.2019 23:32

BVB w pucharze. Musi być dogrywka :D

05.02.2019 22:41

05.02.2019 22:39

Kiepska ta pierwsza połowa. BVB nie dopuszcza do wielu sytuacji pod swoją bramką (tylko, że pierwsza akcja i od razu padła bramka ;) ). Gorzej, że za bardzo nie kreuje. Tylko dzięki idealnemu uderzeniu Reusa z rzutu wolnego jest remis. Jeśli jednak Werder nie będzie grał do przodu, to jest ten mecz do wygrania.

05.02.2019 21:41

Oj ależ bym chciał, żeby Leverkusen w lidze wyszło w BVB z Dragoviciem w składzie (chociaż po dzisiejszym spotkaniu to on chyba na ławce nawet nie będzie). Dzisiaj w meczu z Heidenheim obrona Aptekarzy wygląda fatalnie. Każda kontra 2-ligowca, to duże zagrożenie.

Edytowano : 2019-02-05 20:21:34

Oj ależ bym chciał, żeby Leverkusen w lidze wyszło w Dortmundzie z Dragoviciem w składzie (chociaż po dzisiejszym spotkaniu to on chyba na ławce nawet nie będzie). Dzisiaj w meczu z Heidenheim obrona Aptekarzy wygląda fatalnie. Każda kontra 2-ligowca, to duże zagrożenie.

05.02.2019 20:18

@predator
Masz rację, chociaż teraz otworzyłeś mi oczy na coś innego. Często widać, że Bayern Kovaca po strzeleniu bramki nie dobija rywala, tylko raczej cofa się i próbuje bronić korzystnego wyniku. To chyba właśnie to nastawienie z Frankfurtu przyniósł Kovac. Kłopot w tym, że we Frankfurcie to działało, w Bayernie zupełnie to nie wychodzi.

05.02.2019 18:56

Zaskakuje mnie, że Kovac, kiedy prowadził Frankfurt, to ten słynął raczej z solidnej defensywy, jeśli dobrze pamiętam. Z lepszymi piłkarzami w Bayernie nie potrafi sobie poradzić z formacją, którą dobrze zarządzał w poprzednim klubie. Wydawać by się mogło, że akurat w tym aspekcie i pod wodzą tego trenera, Monachium będzie radzić sobie bardzo dobrze z tyłu. A tak, obrona jest obecnie najsłabszym ogniwem Bayernu.

05.02.2019 14:15

@DieRoten
Fajnie byłoby się znów spotkać w finale LM, ale osobiście nie liczę na dokładną powtórkę, z wiadomych przyczyn ;)

@Rizzitelli
Patrząc na to, jak wczoraj sytuacje tworzył Liverpool (a właściwie ich nie tworzył), to nawet obrona Bayernu, która ma problemy, powinna sobie poradzić (pamiętajmy, że Live nie potrafiło przebić się przez obronę West Hamu! A skała to przecież nie jest). A Bayern? Okazje stwarza, brakuje bardziej skuteczności. Do tego pierwszy mecz Live gra bez najlepszego swojego obrońcy - Van Dijka. Do tego drugi solidny obrońca, Robertson jest ostatnio cieniem samego siebie. Ogólnie uważam, że to może być wyrównany mecz i Bayern wcale nie jest bez szans.

05.02.2019 12:41

A ja dziękuję za ciepłe i miłe przyjęcie ze strony administracji :)

05.02.2019 11:56

Oglądałem wczoraj mecz West Ham-Liverpool i patrząc na grę obecnego lidera Premier League, to uważam, że Bayern ma duże szanse. Live było bardzo nijakie, niedokładne. Wiadomo, że mecz meczowi nie równy, ale zaraz po losowaniu chyba większość nie dawała większych szans Bayernowi. Wydaje mi się, że nie jest tak źle i możecie to wygrać. Powodzenia

A! Jeszcze jedno. Tak, jestem kibicem BVB od dawna. Dołączyłem do forum DieRoten ze względu na dużą grupę dyskusyjną, gdzie faktycznie można popisać o Bundeslidzie czy niemieckich zespołach w Lidze Mistrzów (bądźmy szczerzy - strona BVB jest w tyle, zarówno jeśli chodzi o wygląd czy przejrzystość). Proszę więc o wyrozumiałość. Nie pojawiłem się tutaj, żeby nabijać się z kibiców Bayernu, tylko prowadzić grzeczną i (miejmy nadzieję) ciekawą wymianę zdań. Pozdrawiam wszystkich :)

05.02.2019 11:39