DieRoten.pl

Zorc: Hummels to najlepszy niemiecki defensor

07.07.2019, 10:24:58
FotoOlimpik

Biorąc pod uwagę obecną kadrę Bayernu Monachium, to w zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić czterech nominalnych środkowych obrońców.

Mowa rzecz jasna o takich zawodnikach jak Jerome Boateng, Niklas Suele oraz dwójka nowo sprowadzonych piłkarzy i mistrzów Świata z 2018 roku, czyli Benjamin Pavard oraz Lucas Hernandez. Do niedawna do grupy tej można było jeszcze zaliczyć Matsa Hummelsa.

30-latek został jednak sprzedany do Borussii Dortmund, gdzie podpisał 3-letnią umowę. Nieoficjalnie mówi się, że mistrzowie Niemiec zarobią na tej transakcji nieco ponad 38 milionów euro (wliczając już w to wszystkie ustalone przez oba kluby bonusy). Mówi się, że głównym powodem, dla którego stoper opuścił Allianz Arenę był brak zapewnienia ze strony bossów FCB odnośnie pewnego miejsca w wyjściowej XI dla Hummelsa.

Ostatnio na łamach niemieckiego "Sport1" na temat wracającego po trzech latach Matsa wypowiedział się dyrektor sportowy dortmundczyków, czyli Michael Zorc.

Dla mnie, Mats jest najlepszym niemieckim defensorem. Oczekujemy od niego, że przejmie na boisku rolę lidera. Dlatego też pozyskaliśmy go tego lata − skomentował dyrektor sportowy BVB.

− Poprzedni sezon jest dla nas ogromną motywacją. Jesteśmy zobowiązani, aby wzorować się na nim w nadchodzącym sezonie − podsumował Zorc.

Biorąc pod uwagę wszystkie występy Matsa dla Bayernu od momentu jego transferu w 2006 roku, to mówimy dokładnie o 118 meczach, w których to ustrzelił 8 bramek oraz zanotował 9 asyst. W tym okresie trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Niemiec.

źródło: Bundesliga.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama13.07.2019 13:12
07.07.2019 14:05
Moim zdaniem najlepszy był ale parę lat temu, słaby nie jest ale na pewno nie najlepszy. Uważam że Sule już mu dorównuje.
07.07.2019 12:40
Trudno się spodziewać, żeby Zorc zapytany o Hummelsa powiedziałby coś innego. Lepszy raczej już nie będzie, wniesie jednak potrzebne doświadczenie do młodej linii defensywnej. A widać, że dla BVB jest to bardzo potrzebne (wystarczy spojrzeć na mecze, w których Piszczek był zdrowy i w tyłach był większy spokój. Teraz dodatkowe doświadczenie wniesie Hummels).
Z drugiej strony przyjście Hummelsa może sprawić, że BVB straci jednego z młodych, środkowych obrońców (sporo się mówi ostatnio o odejściu Diallo). Do końca okienka transferowego jeszcze dużo czasu. Najpewniej Bayern kogoś kupi, a Borussia Dortmund kogoś straci (niepewna jest przyszłość Weigla, Guerreiro i ostatnio właśnie Diallo).
07.07.2019 12:23
Szkoda, że odszedł, bo według mnie mógł jeszcze zostać i walczyć o skład. W dodatku w naszej kadrze został Boateng, który z tej dwójki powinien opuścić klub jako pierwszy. Teraz już nic nie zrobimy. Dla BvB bardzo mądry transfer w kontekście walki o mistrzostwo.
07.07.2019 11:55
Nie ma to jak doszukiwać się problemu tam gdzie go nie ma. Zorc wyraził tylko i wyłącznie swoją opinię, nie narzucając jej nikomu. Ale co tam, dla lepszego samopoczucia trzeba d@#%ać ''żółtym płaczkom". Prawda ziginho? Następnym razem, zanim znów napiszesz coś durnego, przeczytaj więcej niż tylko tytuł.
07.07.2019 11:47
Chyba największy babol
07.07.2019 11:21
Może już czas minął może nie ale jego odbiory i podania są klasą i nikt mu tego nie odbierze
07.07.2019 11:03
Żółte płaczki..czas Hummelsa już minął. Lepszy już nie będzie. Borussia po wzmocnieniach powalczy o wicelidera Her Zorc.
07.07.2019 10:33
Na szczęście w Bayernie mogą też grać obrońcy nie będący Niemcami więc można znaleźć lepszych.
07.07.2019 10:32
Dlatego Loew się go pozbył, a w Bayernie przegrał rywalizację z Suele i został ściągnięty Lucas? Bezsensowna kurtuazja panie Zorc...
Żałuję odejścia Matsa, ale jest przynajmniej dwóch lepszych stoperów od niego w Niemczech - nasz Niklas i chociażby Rudiger. Do tego dochodzi Tah, czy Ginter. Niby żaden z nich nie ma tej elegancji Hummelsa, ale z obowiązków w defensywie z pewnością spisują się lepiej.

reklama