DieRoten.pl
Reklama

Zirkzee przeszedł badania w Bolonii

fot.
Reklama

Jeśli ostatnie doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, to jeszcze dziś Bayern ogłosi sprzedaż kolejnego zawodnika pierwszego zespołu.

Piłkarzem tym jest rzecz jasna Joshua Zirkzee, który nie odgrywał większej roli w planach sztabu szkoleniowego Bayernu Monachium na nadchodzący sezon.

Dlatego też z troski o rozwój Holendra podjęto decyzję o zmianie otoczenia klubowego. Jak już informowaliśmy wcześniej, nowym pracodawcą utalentowanego napastnika będzie włoska Bolonia, która wygrała wyścig o 21-latka z wieloma klubami z Europy.

Dziś ogłoszenie transferu

Z informacji przekazanych przez portal ,,Sky’’ dowiadujemy się, że Joshua pomyślnie przeszedł badania medyczne wczorajszego wieczoru w Bolonii. Holender musi teraz już tylko złożyć podpis pod 4-letnią umową z ekipą Bologna FC.

Co do kwoty odstępnego, to na konto monachijczyków wpadnie około 8,5 mln euro. Niemniej jednak Hasan Salihamidzic i spółka wynegocjowali również wiele korzystnych klauzul. Mowa nie tylko o tzw. matching-right i klauzuli wykupu, ale i 50% zysku od potencjalnej sprzedaży Zirkzee do innego klubu.

Warto przy okazji podkreślić, że dzięki temu transferowi, klub ze stolicy Bawarii zarobił na sprzedaży swoich piłkarzy około 110 milionów euro, co jest nowym rekordem w historii Bayernu (nie licząc bonusów i premii).

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...