„Zespołowo prezentujemy się świetnie”

Od momentu zakończenia przerwy reprezentacyjnej, piłkarze Bayernu Monachium mieli okazję wystąpić łącznie w 8 spotkaniach o stawkę.

Mowa o ośmiu pojedynkach na krajowym i europejskim podwórku, zaś bilans monachijczyków w tym czasie to 7 zwycięstw oraz remis. W przypadku bramek mowa jest o 31 strzelonych oraz 6 straconych golach. Ponadto „Bawarczycy” zachowali w tym czasie 5 czystych kont.

Podczas gdy tydzień temu mistrzowie Niemiec odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0 nad TSG Hoffenheim na wyjeździe w Bundeslidze, to w ubiegłą środę podopieczni Nagelsmanna ograli na Spotify Camp Nou miejscową Barcelonę 3:0.

Jedno jest pewne – atmosfera i nastroje w zespole są bardzo dobre, o czym też świadczą ostatnie wypowiedzi zawodników FCB.

− Dla niemieckiej reprezentacji narodowej dobry blok zawodników z Bayernu zawsze był ważny. Myślę, że Hansi Flick jest teraz zadowolony, że wracamy powoli na właściwe tory. W zespole świetnie się rozumiemy – powiedział Goretzka.

− Wygraliśmy 3:0, ale był to mimo wszystko ciężki mecz. Zagraliśmy z wielką intensywnością i agresją, więc to normalne, że jesteśmy nieco zmęczeni. Jednak z 15 punktami po 5 kolejkach – myślę, że poradziliśmy sobie całkiem dobrze. Zespołowo prezentujemy się świetnie – dodał De Ligt.

− Cieszę się, że wszystko się układa, zwłaszcza nam jako drużynie. Ponownie rozegraliśmy drużynowo wspaniały mecz. Udowodniliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną od pierwszej do ostatniej minuty – podsumował Eric Maxim Choupo-Moting.

Źródło: Różne