Zapowiedź 6. kolejka Bundesligi: H96 - FCB

Cel jest jasny: tydzień po surowej porażce na własnym boisku z Werderem Brema FC Bayern chciałby się zrehabilitować w Lidze, w meczu przeciwko Hannover 96 zmniejszając przy okazje stratę do szczytu tabeli. Wygrana 2:0 przeciwko Norymberdze była według Miro Klose – pierwszy krokiem, teraz trzeba iść za ciosem.

W walce z piłkarzami z Dolnej Saksonii czeka FCB bardzo niewdzięczne zadanie. Z 4 punktami na koncie H96 znajduje się na 14 miejscu w tabeli nie spełniając nawet po części przedsezonowych oczekiwań. Hannover będzie miał ciężko, mimo, iż od 7 meczy na własnym boisku jest niepokonany.

Hannover to pokładający się bokser, właśnie takie drużyny zawsze są niebezpieczne – powiedział Andreas Ottl. Piłkarze H96 dopiero co wykurowali się po grypie żołądkowej, która rozłożyła na łopatki więcej niż połowę składu, dziś jednak wszyscy powinni być w pełni sił.

Czeka nas ciężkie zadanie. Hannover 96 ma wspaniałą drużynę, mimo, iż w ostatnim czasie wyniki nie były zadawalające – powiedział Jürgen Klinsmann, który również może wybierać z praktycznie pełnego składu.

Mark van Bommel powinien ponownie zostać kapitanem, jednak pozostałe roszady personalne są wykluczone. To, czy Frank Ribery na trzy dni po powrocie będzie mógł zagrać od pierwszych minut Jürgen Klinsmann nie chciał jednak zdradzić – chcemy go wprowadzać stopniowo.

W pewnie wygranym meczu przeciwko FCN Bayern pokazał zdaniem Tima Borowskiegodobre założenia. W meczu z H96 należy jedynie – poprawić trochę grę. Zagrać z tę sama pasją i chęcią na bieganie. Tempo musi być utrzymane przez 90 minut.

W podobnych tonach wypowiada się Klose – Nie możemy zadowolić się jednym, dobrym meczem. Drużyna doszła do tego, że – piłka nożna to sport, w którym trzeba dużo biegać. Nie da się zawsze osiągać maksimum poprzez oddanie minimum siebie. Musimy dawać gazu i próbować jak najszybciej rozstrzygnąć spotkanie. Czas rozpocząć prawdziwą serię.