Z obozu rywala… VIktoria remisuje

Sezon 2022/23 zaczyna się powoli rozkręcać na dobre. Piłkarze Bayernu Monachium póki co mają za sobą już cztery mecze ligowe oraz spotkanie w ramach Superpucharu Niemiec.

Z kolei już w najbliższą środę, podopiecznych Juliana Nagelsmanna czeka bój w Pucharze Niemiec. Rywalem FCB w zaległym starciu pierwszej rundy DFB Lokal będzie Viktoria Koeln. Początek spotkania na RheinEnergieStadion dokładnie o 20:46.

Jeśli mowa o najbliższych rywalach monachijczyków w krajowym pucharze, to piłkarze Olafa Janssena mają już za sobą sześć potyczek w ramach nowej kampanii trzeciej ligi niemieckiej, zaś ich bilans to 3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki oraz 9 zdobytych i 7 straconych bramek.

Nie dalej jak wczoraj zawodnicy z Kolonii podejmowali na własnym podwórku TSV 1859+1 Monachium w ramach szóstej kolejki. Mimo dobrego początku i trafienia Marcela Risse z rzutu karnego w 24. minucie, gospodarze ostatecznie nie dowieźli zwycięstwa do końca.

W 86. minucie spotkania, goście z Bawarii idąc za ciosem, doprowadzili do wyrównania, zaś strzelcem gola na wagę remisu i podziału punktów okazał się Jesper Verlaat.

Jestem zadowolony. Mój zespół przez cale 90 minut realizował plan meczowy oraz grał przekonująco i z koncentracją. Graliśmy dobrze, a po przerwie defensywnie nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. Źle jednak wykonywaliśmy kontry – powiedział po meczu trener Janssen.

Jeśli mowa o sytuacji w tabli ligowej trzeciej ligi niemieckiej, to piłkarze Viktorii Koeln zajmują na ten moment siódme miejsce z dorobkiem 10 punktów po sześciu kolejkach. Na wynik ten przełożyły się 3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki oraz bilans bramkowy 9:7.