Z obozu rywala… Schalke zwycięża 1:0

Za nami już ostatnie spotkania w ramach czternastej kolejki rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi. Swój mecz mają za sobą także piłkarze Bayernu.

Jak już dobrze wiemy, podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali we wtorek wieczorem drużynę Werderu Brema 6:1 i tym samym umocnili się na pierwszym miejsce w tabeli ligowej (Union ponownie stracił punkty remisując u siebie z Augsburgiem).

Swoje spotkanie rozegrali także najbliżsi rywale monachijczyków w Bundeslidze, czyli Schalke 04 Gelsenkirchen, z którym „Bawarczycy” zmierzą się na wyjeździe w przyszłą sobotę – pojedynek na Veltins Arenie odbędzie się o 20:30.

Zawodnicy „Die Koenigsblauen” w starciu czternastej kolejki ligowej podejmowali na własnym podwórku FSV Mainz 05. Choć bukmacherzy stawiali na pewną wygraną gości z Moguncji, to podopieczni Thomasa Reisa pokazali się z dobrej strony i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Koniec końców ekipa z Zagłębia Ruhry pokonała swoich rywali 1:0, zaś bramkę na wagę jakże cennych 3 punktów zdobył jeszcze w pierwszej połowie Simon Terodde. Warto podkreślić, że dla S04 było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie ligowym 2022/2023.

− Byliśmy bardzo poręczni od pierwszej minuty, objęliśmy prowadzenie i powinniśmy rozstrzygnąć mecz wcześniej. Cieszymy się, że udało nam się zachować tutaj trzy punkty. Zespół w końcu wynagrodził sobie ten wysiłek – powiedział po meczu trener Reis.

Sytuacja w tabeli niemieckiej pierwszej Bundesligi prezentuje się obecnie w miarę przejrzyście. Schalke 04 Gelsenkirchen po rozegraniu 14 kolejek zajmuje 18. miejsce z dorobkiem 9 punktów. Na wynik ten przełożyły się – 2 zwycięstwa, 3 remisy oraz 9 porażek, zaś w przypadku bilansu bramkowego mówimy o 13 zdobytych i 30 straconych golach.