Z obozu rywala... Real umacnia się na pozycji lidera

Wczorajszego dnia swoje spotkanie ligowe rozgrywali również najbliżsi rywale Bayernu Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt z Tonim Kroosem w składzie.

Rywalami podopiecznych Zinedine’a Zidane była ekipa Alaves. Ostatecznie pojedynek na Estadio Santiago Bernabeu zakończył się pewnym zwycięstwem „Królewskich” 3:0, którzy odnosząc kolejne zwycięstwo umocnili się na pozycji lidera.

Na pierwszą bramkę 76,875 widzów zgromadzonych na Santiago Bernabeu musiało czekać do 31. minuty, kiedy to podanie Daniela Carvajala wykorzystał Karim Benzema. Zawodnicy Realu Madryt mieli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, lecz nie byli ich w stanie wykorzystać.

Pozostałe dwie bramki zostały strzelone już w samej końcówce spotkania – najpierw na pięć minut przed końcem spotkania podwyższył Isco, zaś trzy minuty później swoje trzy grosze dołożył także Nacho Fernandez.

Zwycięstwo nad Alaves sprawia, że „Królewscy” utrzymali się na pozycji lidera w hiszpańskiej La Lidze i mają przewagę dwóch punktów nad goniącą ich Barceloną, która traci do Realu dwa punkty – warto jednak mieć na uwadze, że madrytczycy mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Do akcji podopieczni Zinedine’a Zidane wracają już 5 kwietnia, kiedy to w ligowym pojedynku przyjdzie im się zmierzyć z Leganes. Ostatnim testem „Królewskich” przed starciem na Allianz Arenie z „Bawarczykami” będzie derbowe spotkanie Realu z Atletico Madryt 8 kwietnia.

Real Madryt 3:0 (1:0) Deportivo Alaves

Bramki: 1:0 Benzema 31', 2:0 Isco 85', 3:0 Nacho 88'

Real: Casilla, Danilo, Pepe, Varane (11' Carvajal), Nacho, Modrić (68' Kovacic), Kroos, Isco, Bale, Benzema (81' Lucas Vazquez), Ronaldo