DieRoten.pl

Wzruszające pożegnanie Rafinhii: Dziękuję za Wszystko!

15.05.2019, 13:21:50
Photogenica

Jak już pisaliśmy wcześniej wczorajszego popołudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Rafinhii i Arjena Robbena, którzy podobnie jak Franck Ribery odchodzą po tym sezonie.

Jako pierwszy na pytania odpowiadał Rafinha, który gra w ekipie rekordowego mistrza Niemiec od 2011 roku. Przez te osiem lat swojej piłkarskiej przygody z Monachium 33-latek zdobył w sumie 16 tytułów, zaś wśród nich można wymienić między innymi Ligę Mistrzów czy sześć mistrzostw Niemiec.

Podczas swojej pożegnalnej konferencji prasowej Brazylijczyk odniósł się między innymi do swoich początków w klubie, spędzonego czasu w FCB czy kolegów z zespołu. Warto zaznaczyć, że uniwersalny obrońca „Die Roten” nie podjął jeszcze decyzji, gdzie będzie kontynuował swoją karierę piłkarską – w grę wchodzi wyjazd do Brazylii lub pozostanie w Europie.

Nie obyło się również bez emocji i łez. Kiedy jeden z dziennikarzy zapytał defensora Bayernu czy to prawda, że wcześniej kontaktował się ze swoją mamą, ten ze łzami w oczach odpowiedział:

− Tak, dziesięć minut po treningu wysłałem wiadomość do mojej mamy. Nie spała już wtedy. Powiedziała mi: ‘Rafa wiem, że to Twoje ostatnie dwa tygodnie w Bayernie’. Moja mama nie wiedziała tak naprawdę co się tutaj dzieje z Wami dziennikarzami i wszystkimi innymi, którzy się tutaj zjawili. Moja mama zawsze powtarza mi, że mam dziękować chłopakom, byłym zawodnikom i wszystkim członkom sztabu: ‘Nie możesz zapominać, że jesteś wdzięcznym człowiekiem i dobrym chłopakiem. Zawsze mów dziękuję’.

Dla mojej mamy i mojej rodziny to nie było takie ważne, że zostanę wielkim czy najlepszym piłkarzem. Liczyło się właśnie to – jeśli moja drużyna radzi sobie dobrze, to moja rodzina jest szczęśliwa. Kiedy widzę tych wszystkich chłopaków, którzy tu przyszli. Byliśmy razem tak długo. David, Javi, Franck, Manuel, Thiago, Lewa, Renato – to dla mnie najtrudniejsze. Nie ostatni mecz czy ostatni tytuł… Chodzi właśnie o naszą przyjaźń. To najważniejsza rzecz i sekret, który tłumaczy dlaczego byliśmy tacy skuteczni. Niezależnie co by się nie działo, to zawsze pozostawiliśmy pozytywnie nastawieni.

Moja rodzina wie, że jestem zwolennikiem dobrej atmosfery i nastroju, to niesie ze sobą dobre rzeczy i dobre wyniki. To jest mój sekret. Dziękuję Wam wszystkim! Mam nadzieję, że zakończymy ten sezon z dwoma tytułami.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)16.05.2019 11:20
eh aż też mam mokre oczy
16.05.2019 01:26
Czasem robił babole, mimo, że grywał mało ostatnio, to też nie można było wymagać od niego cudów, ale dawał z siebie wszystko, no i Nasz Atmosferovic .
Zmieni Nam się Bayern drastycznie po sezonie, oby dobry trener poukładał, i nadał Bayernowi jakiś styl, bo do dzisiaj nie wiem, styl prezentuje Kovac .
15.05.2019 22:52
15.05.2019 21:42
15.05.2019 14:50
#Janson - Każdy jest innym człowiekiem, wiadomo że Holendrzy zbyt wylewni nie są a co innego Brazylijczycy gdzie emocje są normalną częścią życia. Rafinha dzięki temu, że godził się na rolę zmiennika bez żalu, wytrwał tyle czasu w Bayernie inaczej to już by go dawno nie było. Arjen, moim zdaniem już jest trochę zły, że Kovac go trzyma na ławce a jest gotowy do gry. Nie ukrywam, że czułbym podobnie. To jest pełny profesjonalista i dlatego nas doprowadził do wielu tytułów, strzelił masę fantastycznych bramek. Jego będzie właśnie najbardziej brakowało z tej trójki i szkoda, że odchodzi. Ribery, niestety obniżył mocno loty, do tego nie może się z tym pogodzić, mam do niego olbrzymi szacunek ale piłkarsko już nic do gry by nie wniósł. Gdyby nie ten sędzia pacan z Lipska to byśmy mieli całą trójką w sobotę od pierwszej minuty a tak to nie wiemy co znowu wymyśli Kovac.
15.05.2019 14:07
Po konferencjach Rafiego i Franka widać że oni kochali klub i chcieliby, może nie tyle grać co być dalej częścią tej drużyny. Niestety po konferencji Arjena widać kim był i jest. Perfekcyjna bezduszna maszyna która wykonuje swoje zadanie. Szkoda że gdy dwóch płacze i deklaruje chęć powrotu trzeci mówi że będzie cieszył się z bramek strzelonych Bayernowi. Cóż jedni powiedzą profesjonalista ja powiem najemnik. W świetle zachowań Robbena jeszcze bardziej rośnie w oczach legenda Riberego. A Rafi? Zawsze wierny i lojalny wzór rezerwowego dzięki któremu w szatni była rodzinna atmosfera. O ile do Arjena nie jestem pewny to jestem przekonany o tym że Ribery i Rafinha to Bawarczycy.
15.05.2019 13:59
No i poleciała mi łza.Dobry chłopak z Niego.
15.05.2019 13:57
Jak się na to patrzy to aż łzy się cisną na oczy :(