DieRoten.pl

Wywiad z Boatengiem

27.07.2013, 18:00:13

Przed dzisiejszym meczem o Superpuchar Niemiec wywiadu dla dzienniku Bild udzielił Jerome Boateng, który przyznał, że rekordowy mistrz Niemiec chce pokonać w sobotni wieczór Borussię.

Panie Boateng, czy Borussia może być niebezpieczna?

"Oczywiście, mogą być dla nas niebezpieczni. Będą radzili sobie bez Mario Götze, jednak ściągnęli do siebie wielu innych zawodników. Nadal będą rozgrywać dobrą piłkę."

Poważnie? Bayern radzi sobie w przygotowaniach bardzo imponująco. Najlepsza drużyna w Europie ma najlepszego trenera, a w swojej kadrze posiada Thiago Alcanatrę i Götze. Monachijczycy będą już mistrzem w okresie Bożego Narodzenia.

"To nonsens. Sezon jeszcze się nawet nie zaczął. Jeżeli podejdziemy do tej sprawy zbyt pewni siebie to nic nie wygramy. Prawdą jest to, że mamy najsilniejszą kadrę w historii całego klubu. Warunki nadchodzącej kampanii zostały już spełnione, ale musimy być tak dobrzy jak w minionym roku. Każdy zespół będzie przeciwko nam chciał wygrać. Rywale będą mieli ogromną satysfakcję z pokonania zdobywcy potrójnej korony."

Hoeneß ostrzegł, że wysokość jest najtrudniejszym przeciwnikiem...

"Zgadzam się z nim. Najtrudniej jest utrzymać się na szczycie. Możemy być pewni siebie, jednak arogancja jest zupełnie nie na miejscu. Wiemy, że rywale będą chcieli nas uśpić. Ja osobiście się nie martwię, nie jesteśmy typami graczy, którzy mają tendencję do samozadowolenia."

Jak ważne dla Was jest ponowne pokonanie Dortmundu?

"Przed nami dobry test, który chcemy wygrać. Chcemy postawić wykrzyknik i imponować wysoką formą. Całkiem dobrze wyglądamy. Wszystkie zespoły wiedzą, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. W przeszłości Dortmund zawsze stawiał nam zagrożenie. Zwycięstwo byłoby dobre dla nas i naszych fanów."

Źródło: Bild.de

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)27.07.2013 19:11
Nie wszyscy traktują superpuchar poważnie, ale jest to przecież nie mniej ważne trofeum od pucharu Niemiec. Ja zawsze traktowałem ten puchar poważni, i dziś z całych sił będę kibicował!!!!