Wywiad z Ballackiem po meczu z USA

Michael Ballack w wywiadzie przeprowadzonym po meczu Niemcy-USA stwierdził, że niemiecka reprezentacja ma duży potencjał.Pytanie Przed trzema tygodniami przegraliście 4-1 z Włochami, wczoraj wygraliście z USA także 4:1, które z tych spotkań mówi prawdę o dyspozycji na Mistrzostwa Świata?

Michael Ballack Włosi są oczywiście silniejszą drużyną od USA jednak wczoraj graliśmy spotkanie na własnym boisku i było nam łatwiej. Gdy na początku nie potrafiliśmy strzelić bramki, zaufanie we własne siły zmalało. Widziałem że zawodnikom źle było z tym, jednak zaprezentowali wytrwałość i zostaliśmy za to nagrodzeni. Po pierwszym golu worek się rozwiązał i mogliśmy spokojnie grać. I wówczas można było zauważyć zespół wierzący w swe umiejętności.

Pytanie To był dla was decydujący sprawdzian przed MŚ, czy wszyscy mogą się teraz spokojnie przygotowywać do tych mistrzostw?

Michael Ballack Po tym zwycięstwie nabraliśmy wiary we własne umiejętności, mam nadzieję, iż po ostatniej kolejce ligowej nasza wiara w umiejętności się jeszcze polepszy. Potem będziemy mogli spokojnie popracować nad naszymi słabościami i przygotować się odpowiednio na turniej.

Pytanie W pierwszej połowie spróbowaliście nowego ustawienia z trójką napastników, jednak po przerwie system ponownie został zmieniony na grę z czwórką pomocników. Który z nich jest lepszy?

Michael Ballack Chcieliśmy od początku przycisnąć. Jednak mimo posiadania trójki napastników stwarzaliśmy mało okazji bramkowych, a Lukas Podolski chyba trochę się pogubił w tym ustawieniu. Sytuacja uległą zmianie po przerwie gdy na boisko wszedł Schweinsteiger i zagraliśmy systemem z czterema pomocnikami. Wtedy nasza gra była bardziej uporządkowana.

Pytanie Czy Jens Lehmann miał panu za złe, że opowiedział się pan za Oliverem Kahnem w dyskusji na temat bramkarz reprezentacji.

Michael Ballack Nie brałem udziału w dyskusji. Ja tylko wypowiedziałem się co sądzę na ten temat. Oliver miał wczoraj bardzo ważne interwencje – to jest potrzebne drużynie.

Pytanie Czy sądzi Pan, iż zwycięstwo zamknie usta krytykom Juergena Klinsmanna?

Michael Ballack Po klęsce we Włoszech zwycięstwo było bardzo ważne dla trenera. To normalne, że po słabszych występach toczą się takie dyskusje. Jednak trener dobrze poukładał drużynę i teraz możemy się spokojnie przygotować do mistrzostw.

Źródło: fcb.de