Wypowiedzi pomeczowe

Bayern Monachium pod wodza nowego, tymczasowego trenera Juppa Heynckesa wygrał z Borussią Mönchengladbach 2:1. Mimo wszystko wynik nie może satysfakcjonować. Bayern powinien wygrać wyżej. Poczytajmy co o tym sądzą sami zainteresowani.

Wypowiedzi pomeczowe:

Jupp Heynckes – w pierwszej połowie grało się ciężko. Na tyłach grali murem. Piłkarsko jednak przeważaliśmy, dobrze podawaliśmy i trzymaliśmy wysokie tempo. Podczas przerwy widnia wynik 2:1. Po przerwie nie zagraliśmy już tak dobrze. Mięliśmy jednak więcej sytuacji strzeleckich. Gdybyśmy strzelili na 3:1, to byłby spokój. Dziś widać było dobitnie, że w kilku kwestiach kulejemy, a w szczególności w drugiej połowie, gdy nie byliśmy już tak świeży. Musimy jednak najbardziej pracować nad skutecznością.

Bastian Schweinsteiger – Ciężko gra się, gdy cały zespół przeciwny skupia się tylko na obronie. Przeciwnicy nie spuszczali nas na krok. Pewnie gdybym pobiegł do kibelka, to pobiegliby za mną. Ogólnie graliśmy dobrze. Musi jednak wrócić spokój i musimy popracować nad lepsza grą w obronie, wtedy będzie lepiej. „Diamentem” nie graliśmy przecież po raz pierwszy, więc przestawienie się nie było kłopotem. Musimy jednak grac tym systemem inteligentnie, porozumiewając się lepiej z obroną.

Hans Meyer (trener Borussi) – To co widzieliśmy na boisku nie było zaskoczeniem. Przeciwstawialiśmy się wola i dyscypliną, niestety nie obeszło się bez błędów. Sprawiliśmy Bayernowi kłopot na ich własnym podwórku. W drugiej połowie już nam tak nie szło. Remis nie byłby złym wynikiem, przecież Bayern miał wystarczająco dużo okazji. Patrząc na wyniki pozostałych spotkań jestem przekonany, że zachowaliśmy jeszcze swoją szansę.

Tomas Galasek (Borussia) – chcieliśmy zejść z boisk jako zwycięzcy. Po remisie szybko strąciliśmy gola na 2:1, co zdecydowało o meczu. Po 2:1 powinniśmy bardziej przeszkadzać FCB. Zostały nam jeszcze 4 mecze, w których musimy pokazać pewność siebie.