Wypowiedzi po porażce z Hannoverem

Po sensacyjnej porażce z Hannoverem 96, trener Bayernu, Felix Magath powiedział, że jego drużyna nie była wystarczająco aktywna w pierwszej połowie i ma w tym sezonie problemy w meczach z defensywnie nastawionymi rywalami. Szkoleniowiec wyraził też nadzieję, że powrót do drużyny kontuzjowanych piłkarzy poprawi jakość jej występów.

Felix Magath: - Widać, że mamy w tym sezonie problemy z defensywnie nastawionymi rywalami. W pierwszej połowie nie byliśmy wystarczająco aktywni. Hannover grał agresywnie i efektywnie w obronie, potrafił skontrować. Na krótko przed końcem pierwszej połowy straciliśmy gola. W drugiej połowie moja drużyna zareagowała. Próbowaliśmy przycisnąć rywala tak, że musiał grać ciągle na własnej połowie, jednak nie stworzyliśmy okazji bramkowych, dlatego zwycięstwo należało się Hannoverowi. Brakuje nam obecnie kilku kontuzjowanych piłkarzy, którzy powrócą do gry w najbliższych dniach i tygodniach i na pewno wzmocnią drużynę. Drużyna nie była dziś w najlepszej formie. Na dodatek Roy Makaay i Claudio Pizarro rozchorowali się na grypę i do końca nie było wiadomo czy będą mogli zagrać.

Mark van Bommel: - Wprawdzie teraz jesteśmy sześć punktów za Werderem Brema w tabeli, ale nie wszystko jest stracone. Jednak nie możemy grać tak dłużej, musimy zacząć zdobywać punkty i to jak najszybciej. Najlepiej gdybyśmy wygrali teraz 4-5 meczów z rzędu. Dzisiaj zabrakło nam szczęścia w drugiej połowie, ale na pewno potrafimy grać lepiej.

Daniel van Buyten: - Szkoda. Dzisiaj ważne było zdobyć trzy punkty. Nie zagraliśmy dobrze w ofensywie. Po prostu pokazaliśmy za mało, żeby wygrać ten mecz. Musimy jeszcze więcej poruszać się na boisku, Hannover zagrał dzisiaj lepiej od nas. Rywale byli mocno umotywowani,  my chyba nie do końca.

Dieter Hecking (trener Hannoveru): - W ostatnich tygodniach mamy tendencję zwyżkową, nawet jeśli przeciwko Bochum rozegraliśmy słabe spotkanie. Chcemy w każdym meczu spróbować zdobyć trzy punkty, dlatego nie baliśmy się też meczu w Monachium. Drużyna dała właściwą odpowiedź, pokazała, że chce wyjść ze strefy spadkowej. Teraz szykujemy się do meczu z VfB Stuttgart.

Michael Tarnat (piłkarz Hannoveru, były gracz Bayernu): - Ten mecz był dla nas łatwy z tego względu, że nie mieliśmy nic do stracenia. Mam nadzieję, że teraz sezon zaczyna się dla nas od nowa. Bayernowi grało się dziś ciężko, ponieważ graliśmy bardzo pewnie w obronie i zdobyliśmy gola we właściwym momencie. Walczyliśmy naprawdę świetnie, muszę pogratulować całej drużynie. Zawsze z miłą chęcią gram przeciwko Bayernowi, bo grałem w tej drużynie przez sześć lat.