Wypowiedzi po meczu z Borussią

2-0 na inaugurację Bundesligi i to po bardzo trudnym okresie przygotowawczym: Wszyscy w Bayernie byli zadowoleni i poczuli jednocześnie wielką ulgę. - Cały dzień czułem, że dzisiaj jesteśmy w dobrej formie - powiedział trener Felix Magath: Złapaliśmy dobrą dyspozycję w najbardziej właściwym momencie.

Felix Magath: - Pójdę do domu będąc bardzo zadowolonym. Cały dzień czułem, ze dzisiaj jesteśmy w dobrej formie. Mieliśmy do dyspozycji bardzo mało czasu, nie można wiec przywiązywać do sparingów wielkiej wagi. Złapaliśmy dobrą dyspozycję w najbardziej właściwym momencie. Obie drużyny rozpoczęły sezon dobrym meczem. Zdobyliśmy bramki w dobrych momentach. Dortmund był silnym przeciwnikiem, przeciwko któremu musieliśmy się bardzo starać. Pomimo naszego prowadzenia, Borussia grała presingiem i stwarzała sobie okazje. Ostatecznie zwycięstwo było odrobinę szczęśliwe, ale także zasłużone. Dzisiaj kiedy nie wiedzieliśmy dokąd będzie podroż, ważnym było aby postawić na rozegraną drużynę.

Roy Makaay: - Ostatnie mecze były dla mnie, jak i dla całej drużyny ciężkie. Dzisiaj byliśmy zwarci i wypracowaliśmy sobie wiele akcji, to sygnał dla pozostałych drużyn.

Bert van Marwijk (trener Borussi): - To był dobry mecz obu drużyn. Mieliśmy wielkie nadzieje, ale przegraliśmy mecz już w pierwszej połowie. W pierwszych 20 minutach byliśmy zbyt pobłażliwi dla Bayernu. Nie mieliśmy szczęścia, lecz można było zobaczyć, ze potrafimy grac dobry futbol. Ostatecznie jestem zawiedziony, gdyż można było osiągnąć trochę więcej.